STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Lefkáda 2024

Objevte krásy překrásného řeckého ostrova Lefkáda.

Milujete Řecko a chcete poznávat jeho další lokality? Dovolená na Lefkádě pak může být tou pravou volbou.

Nedaleko Korfu v Jónském moři leží panenský ostrov Lefkada, který je velmi oblíbenou destinací turistů. Místní pláže bývají často označovány jako jedny z nejkrásnějších v Řecku, protože je zdobí bílý písek, světlé oblázky a průzračná voda. Okolní vápencová skaliska padající do moře nabízí spoustu fotogenických scenérií. Některé romantické pláže jsou dostupné pouze z moře nebo pěšky po schodech na skále.

Dovolenou v Řecku na ostrově Lefkáda můžete pořídit za velmi příznivé ceny při využití akčních nabídek zájezdů na Lefkádu v rámci first minute nebo last minute Lefkada nabídek.

Poptávka po termínech letní dovolené je velká. Nečekejte, až co na vás zbyde. Neváhejte a vybírejte z největší nabídky zájezdů českých a německých CK na jednom místě včas.

  Pro hoho je vhodná dovolená na Lefkádě?

  Pro milovníky a obdivovatele Řecka

  Dovolená v Řecku znamená nádherné moře a pláže, krásnou přírodu a všudypřítomnou pohodovou atmosféru. Lefkada není výjimkou.

  Pro ty, kteří volí ostrov i dostupnou pevninu

  Lefkada leží mezi ostrovy Korfu a Kefallonia, kousek od Akarnanské pevniny. Propojený s pevninou je umělou hrází a zvedacím mostem.

  Pro nadšené obdivovatele přírodních krás

  Název ostrova je odvozen z řeckého slova Lefkos, které znamená „bílý“. Ostrov byl tak pojmenován díky bílým skalám, nacházejícím se na jihu ostrova.

  Oblíbené lokality Lefkády

  V hlavním městě Lefkada zažijete příjemnou řeckou atmosféru, o kterou se postará typická architektura, malé obchůdky, stánky s voňavým jídlem a věčně znějící řecká hudba. Obdivovat můžete také hrad Santa Maura nebo staré větrné mlýny na pobřeží. Pokud vás lákají tajuplné příběhy a legendy, nesmíte při svých cestách po ostrově vynechat mys Doukato. K bílé skále, na níž se tyčí velký maják, se vážou příběhy nešťastné lásky, například známe básnířky Sapfó.

  Vodopády Nidri jsou kouzelným místem jako stvořeným pro nenapravitelné romantiky. Voda tu kaskádovitým vodopádem dopadá na bílé kameny a vytváří tak neobyčejnou podívanou. Na místo se dostanete přímo ze stejnojmenného letoviska krátkou procházkou.

  Působivý klášterní komplex Panagia Faneromeni je nejvýraznější církevní památkou na celém ostrově. Budovy byly postaveny v první polovině 17. století, od té doby klášter několikrát vyhořel a stal se terčem útoků barbarů, vždy byl ale opět opraven.

  Zájezdy na Lefkádu

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Lefkádu

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Lefkádu?

  Lefkada, která se třpytí v Jónském moři u západního pobřeží Řecka, je oblíbena turisty i proto, že na ostrově není žádné letiště a přesto není obtížné se na ostrov dostat. Přednosti ostrova Lefkada jsou mimořádné, zatímco život na něm je lahodně pomalý.

  Lefkada je ostrovem básníků v zemi bohaté na poezii. Zrodily se zde dvě národní legendy, Aristotelis Valaoritis a Angelos Sikelianos. Chcete-li získat další povznášející inspiraci, vydejte se do města Lefkada a prohlédněte si muzeum věnované Sikelianosovi. V bývalém básníkově domě, který byl nominován na cenu Evropské muzeum roku 2020, najdete předměty a umělecká díla související s delfskými slavnostmi, které založil.

  Lefkada je s pevninou spojena krátkým mostem, takže se na ni snadno dostanete. Má veškerou ostrovní atmosféru bez nutnosti plánovat trajektové spojení. První, čeho si všimnete, je, jak je Lefkada dramatická. Jelikož je jedinečně rozvrstvená vysokými vrcholy, hlubokými borovicovými lesy, bílými útesy a úžasným pobřežím, není divu, že je oblíbená mezi milovníky přírody.

  Na Lefkadě se nachází více než 20 pláží, od divokých a odlehlých oblázkových zátok až po upravené písečné pláže. Všechny mají jedno společné: jsou nádherné. Vydejte se na západní pobřeží a nechte se oslnit pláží Porto Katsiki, která vám právem ukradne srdce svým bílým pískem a průzračně modrou vodou, dokonale orámovanou útesy.

  Chcete-li Lefkadu skutečně poznat, vydejte se do vnitrozemí do Kayry, jedné z jejích tradičních horských vesnic. Zde se udržuje jedinečná staletá tradice vyšívání Karsaniko, kterou provozují místní tkalci. Navštivte řemeslné obchůdky, abyste si prohlédli krásu jejich detailní práce, a projděte se malebnými dlážděnými uličkami, než se zchladíte na okouzlujícím stinném náměstí. Nedaleko hlavního náměstí Karya lemovaného starými platany se nachází restaurace Pardalo Katsiki, kde se podávají vynikající místní pokrmy.

  K vodopádům Dimosari se dostanete krátkou procházkou po dobře značené lesní stezce za městem Nidri. Připojte se k energickým Lefkadijcům a zahraničním turistům, kteří se chladí v přírodně čistých skalních jezírek pod pěnivými kaskádami. Vodopády, které přirozeně vznikají stékáním dešťových srážek z hor, mohou ve vrcholných letních měsících značně ubývat na objemu, ale i tak stojí za to se sem vydat - borovicemi provoněnou scenérii si zamilujete.

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg

  Počasí a podnebí na Lefkádě

  Počasí na Lefkadě se nijak výrazně neliší od ostatních Jónských ostrovů, například Korfu nebo Zakynthosu. Od června do září si užijete vysoké teploty a počasí téměř bez srážek. I na podzim tu ale panují příjemné teploty kolem 25 stupňů, tedy ideální počasí k odpočinku na pláži i výletům a procházkám.

  leden

  14 °C

  únor

  14 °C

  březen

  16 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  28 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  28 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  17 °C

  prosinec

  14 °C

  Informace o destinaci Řecko

  Řecko se rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova, na poloostrově Peloponés a na více než dvou tisících ostrovech a ostrůvcích. Hlavním městem jsou Athény. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině, tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos v západní části Řecka. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos.

  Řecké pobřeží nabízí velmi kvalitní pláže, mnohé označené modrou vlajkou znamenající čisté moře. Břehy omývá Egejské, Jónské a Krétské moře. Navzdory vcelku malé rozloze je každý kout Řecka rozdílný a má svá specifika.

  Řecká kuchyně

  Při dovolené v Řecku vás přiláká vůně rozpáleného grilu, na kterém se nejspíš budou připravovat souvlaki, tradiční řecké špízy z jehněčího nebo kuřecího masa. Souvlaki jsou zároveň místní street food, jsou hotové hned a s hranolkami a okurkovým tzatziki salátem vás rozhodně zasytí. Větší jídla, jako je musaka z mletého masa a lilků nebo jehněčí kuličky keftedes, ochutnejte nejlépe v místních tavernách – každá má svůj „zaručeně nejlepší“ recept. Večer si přiťukněte anýzovým ouzem nebo klasickou Metaxou.

  Ceny v Řecku

  V Řecku jsou celkově vyšší ceny než v Česku. Vyplatí se navštívit místní tržiště, kde koupíte za dobrou cenu ovoce, zeleninu, olivy a olej. Tradiční pochoutky jako sýry, ryby a mořské plody jsou tu levnější než u nás, čerstvou regionální kuchyni navíc nikde jinde neochutnáte a patří k zážitkům z dovolené. Nějaké “nákupní šílenství” v obchodních centrech také nečekejte, oblečení a doplňky stojí v Řecku podobně jako v ČR.

  Vízum do Řecka

  Občané ČR mohou od 1. 5.2004 pobývat na území Řecka bez zvláštního omezení. Ke vstupu do země jim stačí platný cestovní doklad nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou (vydaný po roce 2000). Vízum do Řecka.

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování při cestách do Řecka není povinné. Další informace o zdravotní péči v Řecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku:

  1. leden - Nový rok
  2. leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
  3. březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě Velký pátek a Velikonoční pondělí
  4. květen - svátek pracujících
  5. srpen – svátek Panny Marie
  6. říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka Vánoce (25.–26. prosinec)