STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Djerba 2023/24

Dovolená na Djerbě, tuniském ostrově plném zážitků, vás nezklame. Traduje se, že když Odysseus se svojí družinou připlul na Djerbu a poznal její milé obyvatele, nechtělo se mu ostrov opustit.

Největší ostrov severní Afriky nabízí nádherné dlouhé pláže z jemného písku a průzračně čisté moře. Najdete tu množství krásných hotelových komplexů s možnosti sportovního i kulturního vyžití. Kdo chce pohodovou bezstarostnost zvolí Djerbu all inclusive. Místní hotely se chlubí nabídkou těch nejlepších jídel i nápojů v Tunisku.

Hlavním městem ostrova je Houmt Souk, ve kterém můžete navštívit například pravidelné trhy s jídlem i suvenýry nebo některou z místních výroben koberců. Pokud si zvolíte poznávací zájezd na Djerbu, objevíte i místní pevnosti, dávné mešity a archeologická naleziště.

Dovolenou v Tunisku na Djerbě můžete pořídit levně. Zájezdy na Djerbu v akčních first minute a last minute nabídkách jsou nejlepší volbou.

Vybírejte svoji dovolenou v nejširší nabídce zájezdů českých a německých CK na trhu včas. Držíme vám místo na pláži.

  Pro koho je vhodná dovolená na Djerbě?

  Pro ty, kdo se do Tuniska rádi vrací

  Pokud chcete poznat pevninské i ostrovní Tunisko, najděte si v naší nabídce poznávací zájezd s návštěvou Djerby. Z pevniny na ni dokonce vede most.

  Pro ty, kteří milují nekonečné pláže

  V podstatě celé pobřeží Djerby je jedna velká pláž, která se táhne desítky kilometrů do všech stran. Těšit se můžete na jemný písek a průzračné moře.

  Pro nadšence do historie a dob dávných

  Na Djerbě se potkává historie. Prolínají se zde příběhy všech tří abrahámovských náboženství. Najdete tu historické mešity, kostely a dokonce nejstarší synagogu v Africe.

  Nejoblíbenější místa Djerby

  V největším městě na ostrově, Houmt Souku, naleznete tkalcovnu, kde se ručně vyrábí tuniské koberce s orientálními vzory. Nahlédnete tu do tajů tohoto řemesla, zároveň budete mít možnost navštívit místní muzeum tradičního oblečení a hrnčířství.

  Vesnička Guellala se nachází v jižní části ostrova. Dříve na jejím místě stálo starověké město Haribus, v překladu hrnec. Již od dávných dob totiž v Guellale bydleli hrnčíři, jejichž umělecký talent byl znám i za hranicemi země. Od té doby se nic nezměnilo, místní hrnčíři své zboží prodávají do celého světa.

  Asi kilometr jižně od hlavního města ostrova se nachází Synagoga El Ghriba. Ta je nejvýznamnější synagogou v celém Tuniska, a dokonce i nejstarší synagogou v severní Africe. Obdivovatelé dávných dějin by si tuto židovskou památku rozhodně neměli nechat ujít.

  Oblíbeným turistickým cílem je město Midoun známé svým trhem, na kterém dostanete prakticky vše. Smlouvat s místními prodejci můžete třeba o ovoce, oblečení, elektroniku, keramiku nebo rukodělné výrobky. Odsud si odvezete ty nejtradičnější suvenýry z Djerby.

  Zájezdy na Djerbu

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Djerbu

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Djerbu?

  Ostrov Djerba je největším ostrovem Tuniska a zároveň také celé severní Afriky. Turisty láká především na krásné písčité pláže a všudypřítomnou vůni jasmínů, které jsou tuniskou národní květinou. Na Djerbě si naplno užijete sluneční paprsky, o které tu díky jižní poloze ostrova není nouze.

  Dovolená na Djerbě ale nemusí být jen o koupání, najdete zde i zajímavé památky a muzea. Nebo navštivte krokodýlí farmu, na níž žije více než 400 nilských krokodýlů. Vidět můžete nejenom jak je chovatelé krmí, ale třeba také to, jak se krokodýli líhnou z vajíček a pořídit si tak nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené na Djerbě. Pod jasnou oblohou se můžete nejenom opalovat na pláži, ale také vyzkoušet některý oblíbený sport, například vodní lyžování.

  Djerba splní veškerá vaše očekávání o bezstarostné dovolené v Tunisku.

  Základní informace

  Stát: Tunisko
  Hlavní město: Tunis
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: +216
  Měna: TND
  Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Tunisko

  Počasí a podnebí na Djerbě

  Ostrov Djerba si díky své jižní poloze udržuje teplé počasí po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou od června do září, kdy průměrné teploty vzduchu přesahují třicítku. S tím souvisí také vysoké teploty moře šplhající v hlavní sezoně až k 28 °C.

  Moře už během května nabývá příjemných teplot, které si pak drží až do konce října. V létě na Djerbě v podstatě neprší, občasné srážky přicházejí na podzim a v zimě. Krásnou dovolenou si tu tedy užijete nejenom v nejteplejších měsících, ale i mimo hlavní sezónu, kdy už nepanují taková horka. Na dovolenou sem s klidem můžete vyrazit v říjnu a listopadu, touto dobou je moře stále vyhřáté na zhruba 22 stupňů.

  leden

  17 °C

  únor

  18 °C

  březen

  20 °C

  duben

  23 °C

  květen

  25 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  30 °C

  srpen

  31 °C

  září

  30 °C

  říjen

  28 °C

  listopad

  23 °C

  prosinec

  18 °C

  Informace o destinaci Tunisko

  Tunisko leží na africkém kontinentě a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Nachází se pouze 150 km od Sicílie a tedy od Evropy. Rozlohou je Tunisko zhruba dvakrát větší než Česká republika a sousedí se dvěma státy, na západě je to Alžírsko, na jihovýchodě Libye.

  Hlavním městem Tuniska je Tunis. Úředním jazykem je arabština, domluvíte se tu ale také francouzsky, anglicky nebo německy. Tunisko je islámská země, kde je ale patrný silný evropský vliv. Turisté míří na sever země k Středozemnímu moři, na jihu se pak rozkládá poušť Sahara.

  Do Tuniska je možné cestovat pouze letadlem, krátký let ale většinou nedělá problém ani malým dětem. Letecky je Tunisko dosažitelné již za dvě a půl hodiny. Po přistání se ocitnete v jiném světě. Směs arabské a evropské kultury na vás dýchne z každého koutu této krásné země. Nekonečné písčité pláže, horké africké slunce, stromy věčně zralých pomerančů, tisíce datlových palem, ale i horské oázy a nekonečná Sahara. A hlavně notná dávka neobyčejně bohaté historie, v Tunisku budete mít co obdivovat doslova na každém kroku.

  V zemi je proměnlivé počasí. V létě bývá až 40 °C, v říjnu se pak začíná ochlazovat. Od ledna do března není do Tuniska vhodné jezdit, protože tam často prší, v dubnu pak fouká vítr mistrál.

  Tuniská kuchyně

  Tuniská kuchyně je příjemně pikantní a vyznačuje se jídly, jejichž základem bývá většinou skopové maso nebo ryby, zelenina a ovoce. Tradiční tuniské pokrmy patří mezi kulinářské zážitky, které byste si na dovolené neměli upírat.

  Národní jídlo je kuskus, drobné těstoviny z tvrdé pšenice, připravované s různými druhy zeleniny, kousky masa a ryb, s pikantní omáčkou. Každý kuchař má svůj oblíbený recept, takže kuskus vám bude chutnat v každé restauraci jinak. Oblíbené jsou také briky, taštičky plněné vejcem, masem, bramborami nebo cibulí. Nejdůležitější omáčkou v tuniské kuchyni je harissa, pasta z papriky, olivového oleje a různých bylin. Harissa je konzumována samotná s bagetou, nebo se přidává do různých pokrmů. V pobřežních oblastech ochutnejte vynikající pokrmy z ryb. Nabídka je široká, od okounů až po chobotnice nebo krevety.

  Podobně bohatý je také výběr tuniských sladkostí. Nejznámějšími je baklava nebo makroud, sladký koláček plněný datlovou pastou. Na výrobu sladkostí se zde používají hlavně přírodní suroviny jako mandle, ořechy, pistácie a med.

  Z nápojů je oblíbený mátový čaj, tuniští vinaři nabízejí také výběr bílých i červených vín.

  Ceny v Tunisku

  V Tunisku je vše výrazně levnější než u nás. Téměř za vše tu zaplatíte zlomek ceny oproti cenám v Česku. Pokud budete nakupovat na tržištích, určitě se nestyďte a smlouvejte, protože smlouvání patří ke každodennímu životu v muslimských zemích a obchodník jej bude očekávat. Díky tomu seženete jak potraviny, tak suvenýry ještě levněji. Vzhledem k cenám je Tunisko skvělé pro pobyty all inclusive, které vaši peněženku příliš nepotrápí.

  V Tunisku platí tuniským dinárem, jehož kurz vůči koruně je okolo 7 Kč. Většinou je možné platit i eury nebo dolary, ale vždy je výhodnější zaplatit dináry. Obchodníci si totiž často nastavují vlastní a pro zákazníka nevýhodný kurz. Asi nejvíce se vyplatí dináry vybírat z bankomatu, na některých místech lze platit kartou, ale tuto možnost nenabízejí všude.

  Víza do Tuniska

  Turisté cestující do Tuniska na dobu kratší, než je 90 dnů, nemusí mít vízum, postačí jím pas, jež musí být platný ještě nejméně 3 měsíce po návratu z destinace. Více informací o vstupních formalitách do Tuniska

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování do Tuniska není povinné.

  Mezi doporučená očkování patří:

  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči v Tunisku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 197
  • První pomoc: 190
  • Hasiči: 198

  Státní svátky v Tunisku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden – Svátek revoluce a mládeže
   1. březen – Svátek nezávislosti
   1. duben – Den mučedníků
   1. květen – Svátek práce
   1. červenec – Den republiky
   1. srpen – Den žen (rodiny)
   1. říjen – Den opuštění francouzských vojenských jednotek Tunisko

  Kromě státních svátků v Tunisku slaví také čtyři muslimské pohyblivé náboženské svátky závislé na lunárním kalendáři:

  • Mouled (1 den)
  • Aid Esseghir/El-Fitr (3 dny)
  • Aid El Kebir/El-Idha (2 dny)
  • Ras El Am/El Hijri (1 den)
  • Ramadán (1 měsíc)

  Olíbená letoviska v Tunisku