STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Hammamet 2023/24

Jedním z nejoblíbenějších letovisek v severním Tunisku je Hammamet. Většina hotelů v této oblasti má ideální polohu přímo u pláže, takže můžete celé dny trávit lenošením na lehátku a koupáním. V blízkosti se také nachází dvě golfová hřiště nebo tenisové kurty.

Hotely nabízí bohaté animační programy přizpůsobené dětem i dospělým, večer ale můžete strávit i v některé z mnohých kaváren a restaurací nebo se bavit na diskotéce. Po horkém dni si také užijete romantickou procházku mezi rozkvetlými ibišky a jasmíny.

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Hammametu

  Hammamet, vyhledávané tuniské letovisko, leží na severu, asi 60 kilometrů od hlavního města. Kromě krásných pláží a azurového moře sem turisty táhne také bohatá historie.

  Dovolenou v letovisku Hammamet si tak můžete zpříjemnit toulkami historickou částí města, tzv. medinou. V úzkých uličkách tu na vás čekají tradiční tržiště, malé obchůdky i útulné kavárny.

  Vaše dokonalá tuniská dovolená tak bude zahrnovat nejenom slunění na lehátku, ale také objevování místní kultury a dějin.

  Dovolená Hammamet Tunisko | STUDENT AGENCY

  Počasí v Hammametu

  Letní počasí v letovisku Hammamet je ideální pro strávení dne na pláži. Teploty se běžně pohybují kolem 30 °C, občas atakují čtyřicítku, srážky tu v létě nečekejte. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen. Ohřejete se tu ale i mimo tyto měsíce. Třeba říjen nebo květen nabízí příjemné teploty kolem 26 stupňů.

  Díky mělkému moři se tu voda rychle ohřívá a standardně se v sezóně pohybuje mezi 25 až 27 stupni.

  Patříte-li mezi milovníky koupání ve vyhřátém moři, dovolená v Hammametu je pro vás tou správnou volbou.

  Dovolená Hammamet Tunisko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Tunis

  V hlavním městě Tunis většinu turistů nejvíce zajímá stará část medina, kde kromě tradičních trhů a spletitých uliček najdete také starobylé památky, z nichž nejvyhledávanější jsou překrásné paláce Dar Ben Abdallah nebo Bardo, ve kterém se nachází archeologické muzeum.

  Národní park Baukornine

  Oblíbený národní park leží pouhých 18 kilometrů od hlavního města. Návštěvníci tu obdivují především krásné květiny jako tulipány nebo orchideje. Hemží se to tu ale i všemožnými živočichy, například ještěrkami a chameleony, vyskytuje se tu i nejmenší savec na světě – bělozubka nejmenší.

  Kartágo

  Kartágo se nachází na předměstí hlavního města. Turisty lákají zejména archeologické vykopávky a ruiny antického města. Asi nejzajímavější objekty jsou Antoniovy lázně, římské vily, divadlo a chrám Sv. Cypriána. V Kartágu můžete obdivovat i krásně upravené zahrady s eukalypty a cypřiši.

  Koloseum El Jem

  V městečku El Jem vás překvapí obrovské římské koloseum, třetí největší koloseum na světě. Bylo postaveno ve třetím století našeho letopočtu, kromě zápasů gladiátorů se v něm v historii uskutečnily i opravdové bitvy. I když se koloseum nedochovalo v původní podobě, stále budí velký zájem.

  Dovolená Hammamet Tunisko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Tunisko
  Hlavní město: Tunis
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: +216
  Měna: TND
  Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Tunisko

  Další oblíbená letoviska v Tunisku