STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Tunisko - Zarzis

Zarzis je nejjižnější přímořská oáza v Tunisku, z toho důvodu byste právě sem měli mířit za slunečními paprsky a nejvyššími teplotami.

Turisty do tohoto letoviska láká především pláž s vysokými palmami poskytujícími stín a azurově zbarvené moře. Mnozí sem ale jezdí také za termálními prameny, které napomáhají léčbě kožních problémů. Nechejte se unést orientální atmosférou a prožijte v krásném Zarzisu svoji vysněnou dovolenou.

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Zarzis

  Zarzis leží v těsné blízkosti ostrova Djerba, se kterým je spojen Římskou cestou. Pokud nechcete celou dovolenou trávit pouze na pláži, udělejte si právě na Djerbu takový malý poznávací zájezd.

  Nudit vás ale nebude ani samotné město Zarzis. Jeho dominantou je velký rybářský přístav, projít se můžete také po tradičních trzích, kde nakoupíte suvenýry za skvělé ceny, obzvláště pokud vám nedělá problém smlouvání s místními prodejci. I bez suvenýrů ale budete na pohádkovou dovolenou v Tunisku vzpomínat ještě dlouho.

  Dovolená Zarzis Tunisko | STUDENT AGENCY

  Počasí v letovisku Zarzis

  Letovisko Zarzis se nachází na úplném jihu Tuniska, proto tu můžete očekávat vysoké teploty.

  Nejteplejšími měsíci je červenec a srpen, kdy se průměrné teploty drží na 33 °C, běžně tu ale bývá i tepleji. Moře už během května nabývá příjemných teplot, které si pak drží až do konce října. Krásnou dovolenou si tu tedy užijete nejenom v nejteplejších měsících, ale i mimo hlavní sezónu, kdy už nepanují taková horka.

  Dovolená Zarzis Tunisko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Poušť Sahara

  Sfax je druhým největším městem v celém Tunisku a založeno bylo už v 9. století. Ve staré části města lze obdivovat řadu historických památek a muzeí. V novějším centru se pak nachází restaurace a kavárny s příjemnou atmosférou i veřejné parky vhodné k piknikům.

  Ostrov Djerba

  Z letoviska Zarzis je to jenom kousek na ostrov Djerba, kde najdete nejenom zajímavé památky a muzea, ale můžete navštívit třeba i krokodýlí farmu, na níž žije více než 400 nilských krokodýlů. Vidět můžete nejenom jak je chovatelé krmí, ale třeba také to, jak se krokodýli líhnou z vajíček.

  Solné jezero Chott El Djerid

  Jezero Chott El Djerid ležící více než 20 metrů pod hladinou moře je největším solným jezerem v severní Africe. Po většinu roku je jezero vyschlé, po vypaření vody tu vznikají nádherné krystalky soli. Často tu můžete spatřit také fata morgánu.

  Město Matmata

  Matmata bude povědomá fanouškům série Hvězdné války. Zdejší původní obydlí, lépe řečeno podzemní jeskyně s centrálním dvorem, posloužily filmařům jako zajímavé kulisy. Překvapivé je, že v těchto příbytcích ještě i dnes stále žijí původní obyvatelé.

  Dovolená Zarzis Tunisko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Tunisko
  Hlavní město: Tunis
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: +216
  Měna: TND
  Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Tunisko

  Další oblíbená letoviska v Tunisku