STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Tunisko - Sousse

Letovisko Sousse leží na břehu Středozemního moře, uprostřed zahrad a ovocných sadů. Turistům město nabízí krásné pláže a kvalitní hotely, ale i množství restaurací, kaváren, diskoték a obchodů.

Každou neděli se kousek za městem koná velký trh. Od brzkých ranních hodin se na něj sjíždějí místní zemědělci a obchodníci, aby prodali svoje zboží. Milovníci historie si jistě nenechají ujít ani raně křesťanské katakomby, které celkem zabírají asi 5 km v podzemí pod městem.

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Sousse

  Třetí největší město v Tunisku Sousse je vyhledávaným cílem turistů. Aby také ne, když tu na ně čeká osmikilometrová pláž pokrytá jemným, bělostným pískem a průzračně čisté moře.

  Z pláže je to jenom kousek do historického centra letoviska, jemuž dominuje pevnost Ribat a několik mešit. K vidění je toho ale v Sousse mnohem více a my můžeme slíbit, že svoji dovolenou snů tu zažijí rodiny, zamilované páry, skupinky přátel i aktivní senioři.

  Široké nabídce zájezdů do Tuniska, obzvláště těch nejvýhodnějších last minute, není lehké odolat.

  Dovolená Sousse Tunisko | STUDENT AGENCY

  Počasí v Sousse

  Oblast Sousse slibuje turistům dovolenkové počasí s vysokými teplotami a v podstatě bez srážek. V létě tu teploty přesahují 30 °C a moře bývá vyhřáté na pětadvacet stupňů.

  Ideální počasí na výlety a poznávání památek přichází v květnu, říjnu a listopadu, kdy se teploty pohybují kolem 24 stupňů.

  Dovolená Sousse Tunisko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Kairouan

  Svaté město Islámu, jehož název znamená „karavana“, stojí uprostřed stepí ve střední oblasti Sahelu, asi 70 km západně od Sousse. Nejslavnějším místem Kairouanu je Velká mešita. Uvnitř má čtvercové nádvoří, podobně jako skoro všechny zdejší mešity. Na tomto místě nahlédnete do tajů islámu.

  Sidi Bou Said

  Půvabné městečko na skále nad mořem zaujme především typickou architekturou a modrobílou barvou. Sidi Bou Said je velmi oblíbeným cílem turistů pro svoji unikátní atmosféru, kterou si nejlépe vychutnáte při posezení v místní kavárně, ze které je překrásný výhled na přístav a celý záliv.

  Město Monastir

  Ve staré části města, v tzv. medině, narazíte na majestátní starobylé památky, například Ribat, klášter z konce 8. století, od něhož je odvozen i název města. Klášter byl později opevněn, a tak vznikla jedna z největších vojenských staveb islámského Tuniska.

  Port El Kantaoui

  Přístavní městečko Port El Kantaoui leží asi 8 km severně od Sousse. Hlavní dominantou města je překrásný přístav, ze kterého denně vyplouvají lodě. Ty jsou postavené ve stylu starodávných pirátských korábů a denně odvážejí turisty na několikahodinové plavby spojené s občerstvením a zábavou.

  Dovolená Sousse Tunisko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Tunisko
  Hlavní město: Tunis
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: +216
  Měna: TND
  Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Tunisko

  Další oblíbená letoviska v Tunisku