STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Tunisko - Mahdia

V Mahdii prožijí svoji jedinečnou dovolenou v Tunisku turisté hledající odpočinek na širokých plážích, ale i aktivnější dovolenkáři, které láká objevování památek, místní kultury a tradic.

Úzké uličky, v nichž nasajete tu pravou tuniskou atmosféru, vás dovedou třeba k pevnosti Borj el-Kebir nebo do malebného přístavu. Z historického centra je to jenom kousíček k hotelovým komplexům, kde si užijete all inclusive stravování i sportovní vyžití nebo animační programy. Mahdia je považována za letovisko pro znalce Tuniska, stanete se jimi i vy?

Perfektní dovolenou v Tunisku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nich většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Mahdie

  Mahdia patří ke klidnějším letoviskům, zdejší bílé, písčité pláže patří k těm nejkrásnějším z celého pobřeží. Na pláži si prohlédnete dokonalý východ slunce a také tu zažijete perfektní relax na lehátku pod slunečníkem.

  Vstup do moře je příjemně pozvolný a velké vlny se tu zpravidla neobjevují, proto je letovisko vhodné i pro rodinnou dovolenou s dětmi. V Mahdii stojí za vidění také historická medina, kde najdete zajímavé stavby, například typickou bránu Skifa Kahla. I mimo pláž tak objevíte neobyčejně krásnou tvář Tuniska.

  Dovolená MahdiaTunisko | STUDENT AGENCY

  Počasí v letovisku Mahdia

  Počasí v letovisku Mahdia je teplé a suché, což je ovlivněno blízkostí Sahary. V letních měsících tu teploty šplhají i přes 35 stupňů a voda je na příjemných sedmadvaceti stupních.

  Pokud nevyhledáváte ta největší horka, zkuste letovisko navštívit mimo hlavní sezónu, například v květnu, září nebo říjnu, stále se ohřejete při teplotách kolem 27 stupňů a i teplota vody (okolo 25 °C) vám udělá radost.

  Dovolená MahdiaTunisko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Sfax

  Sfax je druhým největším městem v celém Tunisku a založeno bylo už v 9. století. Ve staré části města lze obdivovat řadu historických památek a muzeí. V novějším centru se pak nachází restaurace a kavárny s příjemnou atmosférou i veřejné parky vhodné k piknikům.

  Pevnost Borj el-Kebir

  Pevnost Borj el-Kebir, neboli Velká pevnost, je asi nejzajímavější památkou, kterou naleznete přímo ve městě Mahdia. Byla postavena už v 9. století, v 16. století ji ale zničili Španělé. Současná mešita byla postavena později, vychází ale z původního vzhledu stavby.

  Lázeňské letovisko Korbous

  Kobous je známé pro termální prameny, které vyvěrají přímo do moře. Horké prameny s vysokým obsahem sirnatých solí blahodárně působí na kožní problémy, artritidu i revmatické obtíže, proto sem za nimi míří mnoho turistů. Kromě toho je tohle místo ideální pro relaxaci.

  Jeskyně Grottes Romaines

  Římské jeskyně Grottes Romaines, známé také jako El Haouaria, vznikly kvůli těžbě kamene, který byl následně použit na výstavbu měst, například Kartága. Jeskyně pocházejí už z kartaginské doby kolem 6. století před naším letopočtem.

  Dovolená MahdiaTunisko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Tunisko
  Hlavní město: Tunis
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: +216
  Měna: TND
  Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Tunisko

  Další oblíbená letoviska v Tunisku