STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Chorvatsko - Jižní Dalmácie

Poměrně úzký pás chorvatského pobřeží táhnoucí se od města Ploče na severu až po hranice s Černou Horou se nazývá Jižní Dalmácie.

Střediskem oblasti je město Dubrovník, přezdívané též jako Perla Jadranu, jehož historické centrum je pod ochranou organizace UNESCO. V oblasti najdete poloostrov Lapad, zelený drahokam, ráj borovic, cypřišů a olivovníků. Jižní Dalmácie nabízí samozřejmě i bezpočet krásných, převážně oblázkových pláží, lákajících k odpočinku.

Perfektní dovolenou v Chorvatsku v Jižní Dalmácii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Jižní Dalmácie

  Jižní Dalmácie je asi nejrozmanitější oblastí v celém Chorvatsku.

  Nachází se tu po Istrii druhý největší poloostrov – hornatý Pelješac, úrodná oblast okolo delty řeky Neretvy, malé ostrovy i členité pobřeží. Jedním z největších turistických lákadel jsou samozřejmě oblázkové pláže a nádherně čistá voda, která bývá díky příznivému počasí vyhřátá na vysoké teploty.

  V útulných hotýlcích i romantických apartmánech, kde se o vás dokonale postarají milí majitelé, zažijete dovolenou vašich snů. Vybírejte z našich výhodných nabídek a poznejte tu pravou krásu Jižní Dalmácie.

  Dovolená Jižní Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Počasí v Jižní Dalmácii

  V Jižní Dalmácii je klasické středomořské podnebí s teplým a suchým létem a mírnou zimou.

  V letní sezóně si tu užijete vysoké teploty přesahující třicítku, voda se ohřívá i nad 24 °C. Pro toto období je také typické minimum dešťových srážek.

  Perfektními měsíci pro vaši dovolenou budou také květen a září, přičemž na podzim tu bývá o cca 2 stupně tepleji než na jaře a po létě je ještě příjemně vyhřátá voda v moři.

  Navíc tu bývá méně lidí a užijete si tu nejenom koupání. Příjemné teploty v tomto období totiž přímo vybízí k podnikání výletů na zajímavá místa a za památkami.

  Dovolená Jižní Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Dubrovník

  Historické jádro Dubrovníku pochází z období rekonstrukce města po zemětřesení v roce 1667. Od roku 1979 je Dubrovník organizací UNESCO zařazen na seznam kulturního dědictví. Při návštěvě Perly jižní Dalmácie si užijete nákupy i krásnou procházku po hradbách pevnosti.

  Poloostrov Pelješac

  Poloostrov Pelješac nacházející se v Jižní Dalmácii si získal přízeň turistů zásluhou krásné přírody i malých městeček. Čekají tu krásné pláže a malebné zátoky, kde zažijete ty nejkrásnější západy slunce. Pelješac je také proslavený výbornými červenými víny.

  Město Ston

  Městečko Ston se proslavilo především těžbou soli, která tu má dlouhou tradici. Sůl je zde získávána ze salin. I když už produkce není tak velká jako před lety, tento průmysl tu má pořád svoje místo. Z památek je nejvýznamnější dochované městské opevnění.

  Z Jižní Dalmácie můžete podniknout zajímavý výlet do státu Bosna a Hercegovina, kde najdete historická městečka i přírodní zajímavosti. Za návštěvu stojí třeba Kravické vodopády na řece Trebižat. Pod 28 metrů vysokými vodopády se můžete i vykoupat.

  Dovolená Jižní Dalmácie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY