STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Makarská Riviéra 2024

Makarská riviéra, jedna z nejkrásnějších oblastí Chorvatska, začíná asi 20 km od Splitu. Turistickým centrem 60 kilometrové riviéry je historické přístavní město Makarská.

Letovisko je rozložené na úpatí nejvyššího vrcholu pohoří Biokovo, který se jmenuje Sveti Jure. Velmi živé je staré město, kde se nachází také přístaviště trajektů zajišťujících spojení s ostrovem Brač. Místní pláže jsou pravidelně hodnoceny jako nejkrásnější v celém Chorvatsku.

Perfektní dovolenou na Makarské riviéře můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích si zde určitě vyberete.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Makarskou

  Makarská Riviéra, která se nachází ve Střední Dalmácii, láká na pláže z hladkých oblázků, díky kterým je pak voda v moři průzračně čistá.

  I to je jeden z mnoha důvodů, proč sem na dovolenou míří rodiny s dětmi.

  Kromě nádherného prostředí na Makarské Riviéře najdete také důkazy o bohaté historii Chorvatska. Nedaleká města jako Dubrovník nebo Trogir potěší všechny milovníky výletů za památkami a zajímavými místy.

  Večery si pak jistě každý rád zpříjemní procházkou po pobřeží a ochutnávkou výborné chorvatské zmrzliny nebo jiných specialit, které vám nejlépe připraví v místních tradičních restauracích.

  Dovolená Makarská riviéra Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Makarské riviéře

  Na Makarské panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto Makarská Riviéra nabízí turistům příjemné teploty a vysoký počet slunečných dnů.

  Průměrné letní teploty se pohybují okolo 25 °C, v maximech ale šplhají přes třicítku. I v noci se pak teplota stále udržuje nad 23 °C. Moře má příjemné teploty pohybující se okolo pětadvaceti.

  Už v květnu můžete těšit na příjemné dovolenkové počasí s průměrnou teplotou okolo 23 °C. Dovolenou se slunečným počasím a příjemnými teplotami si tu užijete i v září, kdy je tu navíc i méně turistů a moře je ještě příjemně vyhřáté.

  Dovolená Makarská riviéra Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Bačinská jezera

  Bačinská jezera jsou soustavou sedmi krasových jezer, z nichž šest je vzájemně propojeno. Turisté si tu užijí koupání na malých plážích, projížďky na loďkách i pohled na nádherné přírodní scenérie. Okolí tvoří vrcholky porostlé keři a malebné chatky a kempy.

  Město Omiš

  Na deltě řeky Cetiny leží město Omiš, oblíbené pro rozlehlou pláž i zajímavé památky, jako je například pevnost Fortica, kostel sv, Petra nebo františkánský klášter. Milovníci adrenalinu také mohou vyzkoušet ZipLine stezku v kaňonu Cetiny.

  Poutní místo Medžugorje

  V nedaleké Bosně a Hercegovině můžete navštívit významné poutní místo Medžugorje, kde se v roce 1981 šesti vizionářům zjevila Panna Marie. Až na místo zjevení, kde nyní stojí socha Panny Marie, se dostanete po strmém chodníku.

  Město Mostar

  Bosenské město Mostar leží na řece Neretvě. Svoje pojmenování získalo po svojí nejvýznamnější památce – Starému mostu. Původní most byl během války v 90. letech zničen, v roce 2004 se ale dočkal rekonstrukce, dnes je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

  Dovolená Makarská riviéra Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY