STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Chorvatsko - Istrie

Poloostrov Istrie v severní části Jaderského moře je nejbližším cílem dovolené v Chorvatsku.

Na Istrii na vás čekají piniové háje, křišťálově čisté moře a sluneční paprsky v neodolatelné kombinaci s bohatým kulturním dědictvím. Dovolenou v hotelech i půvabných apartmánech v soukromí si zde užijí jak rodiny s dětmi nebo mladé páry, tak i senioři. Vynechávat ale nemusíte ani svoje domácí mazlíčky, do Chorvatska, kde nebývají extrémně vysoké teploty, se můžete vydat třeba i se psem.

Perfektní dovolenou na Istrii můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich akčních nabídek last minute nebo first minute.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Istrii

  Poloostrov Istrie patří mezi oblíbené prázdninové destinace v Chorvatsku. Istrie a především její srdeční obyvatelé předčí očekávání i těch nejnáročnějších turistů.

  Rodiny s dětmi si svoji dovolenou nejvíce užijí v pěkném hotelu s all inclusive, páry nalákají romantické apartmány v soukromí a dobrodruzi můžou zakotvit v kempech.

  Největším městem na Istrii je Pula, rušné přístavní město na západním pobřeží, které je známé svým dochovaným amfiteátrem i množstvím romantických uliček.

  Dalším častým cílem je město Poreč, jehož bazilika s jedinečnou zlatou podlahou je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

  Obdivovatelé krásné přírody by neměli vynechat výlet do národního parku Plitvická jezera. Den plný zábavy a vodních radovánek, které nejvíce ocení děti, zase zažijete v obrovském akvaparku Istralandia. Istrie opravdu není pouze o krásných plážích, i když je pravda, že už jenom pro ty pláže se vyplatí do Chorvatska vyrazit.

  Dovolená Istrie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Istrii

  Na Istrii panuje typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Proto v létě na Istrii převažují vysoké teploty okolo 30 °C a minimum srážek.

  Na jaře a na podzim panuje příjemné počasí s teplotami do dvacítky, častěji tu však prší a objevují se i bouřky. Zima bývá mírná a vlhká s průměrnými teplotami okolo 7 °C.

  Moře u Istrie v létě dosahuje zhruba 25 °C, v zimě klesá i na 12 stupňů. Vliv na zdejší počasí mají také větry, letní mistrál a zimní bóra.

  Dovolená Istrie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Národní park Plitvická jezera

  Plitvická jezera jsou nejnavštěvovanější přírodní atrakcí v Chorvatsku. Kaskádovitý systém jezer má původ v erozivní činnosti řeky Korana, jejíž voda vyryla ve vápencovém podkladu hluboké prolákliny, ve kterých se nacházejí dnešní jezera. K vidění je tu také několik desítek nádherných vodopádů.

  Město Pula

  Pula je největším městem v oblasti Istrie. Dominantou historického centra je starořímský amfiteátr, kde se dnes konají koncerty a festivaly. Najdete tu ale také krásné oblázkové pláže s borovými lesíky i útulné kavárny a restaurace, kde strávíte příjemné večery.

  Akvapark Istralandia

  V městečku Brtonigla navštivte rozlehlý akvapark, kde se na vodních atrakcích vyřádí děti i dospělí. Nachází se tu největší plavecký bazén ve Středomoří o rozloze 2500 m2, skluzavky, tobogány, vodní hrad a mnoho dalšího. V amfiteátru se konají různé koncerty, představení a animační programy.

  Město Rovinj

  Malebné přístavní město Rovinj je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Istrii. Užijete si tu romantické procházky historickou částí města i koupání v průzračně čistém Jadranu. Ubytovat se tu můžete v krásných hotelech, apartmánech i kempech.

  Dovolená Istrie Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY