STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Chorvatsko 2024

Vyberte si za cíl své dovolené blízké, krásné a osvědčené Chorvatsko. Dovolená v Chorvatsku patří mezi stálice nejoblíbenějších destinací pro trávení odpočinku u moře. Malebné písčité a oblázkové pláže omývané průzračnou vodou a krásná příroda Jadranu nebyly nikdy dostupnější. Pokud si budete chtít dovolenou pořádně užít, dopřejte si Chorvatsko all inclusive!

Pobyt v Chorvatsku nemusí být jen o dovádění v moři a opalování se na pláži. Díky bohaté historii, přírodním krásám a neopakovatelné kultuře je v Chorvatsku stále co objevovat a zažívat. Vychutnejte si místní rozmanitou kuchyni s vlivy východu i západu, objevujte historické památky a prozkoumávejte životem pulzující městečka.

Ať už vyrazíte do Chorvatska autobusem, autem, nebo letecky, pobyt je finančně velmi příznivý. Levně v Chorvatsku pořídíte hotelové ubytování přímo na pláži i v apartmánech v soukromí. Levnou dovolenou v Chorvatsku za nejpříznivější ceny najdete v akčních first minute a last minute zájezdů do Chorvatska.

Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu. Na dovolena.cz si každý vybere.

  Pro koho je vhodná dovolená v Chorvatsku?

  Pro celou rodinu

  Díky příznivým cenám ubytování i all inclusive resortům může do Chorvatska vyrazit klidně celá rodina. Většina letovisek má své nabídky uvedeny i v češtině.

  Pro milovníky zábavy

  Některé chorvatské pláže, jako například ty v Zrće, jsou proslulé nočním životem, skvělými koktejly a taneční hudbou. Vyrazte s přáteli zažít tu nejlepších párty u moře v Evropě.

  Pro turisty a cyklisty

  Pokud milujete turistiku a vyjížďky na kole, aktivní dovolená v Chorvatsku je pro vás ta správná volba. Stezky a cyklostezky tu najdete jak u pobřeží, tak ve vnitrozemí.

  Nejlepší lokality Chorvatska

  Křišťálově čisté moře, překrásné členité pobřeží, nádherné ostrovy, malebná městečka, bohatá historie a okouzlující příroda, to je pouze zlomek toho, proč se Chorvatsko řadí mezi skutečné turistické poklady. Chorvatsko každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země.

  Turisté Chorvatsko jednoduše milují, hlavně ti z Česka. Nejbližší cíl dovolené v Chorvatsku je Istrie. Piniové háje, čisté moře a sluneční paprsky v neodolatelné kombinaci s bohatým kulturním dědictvím je cílem velké části nadšených dovolenkářů z Evropy. Oblíbené Chorvatsko se rovněž pyšní hned několika stovkami ostrovů a ostrůvků, jejichž přesný počet prý neznají ani samotní Chorvaté. Nejpopulárnější jsou ostrovy Krk, Rab nebo třeba Brač. Jedna z nejkrásnějších oblastí Chorvatska je pak Makarská riviéra. Turistickým centrem šedesát kilometrů dlouhých pláží je historické přístavní město Makarská.

  Nejlépe hodnocené zájezdy s polopenzí

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené all inclusive zájezdy do Chorvatska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Chorvatska?

  Dovolenou v Chorvatsku v all inclusive hotelech i útulných apartmánech v soukromí si tu užijí jak rodiny s dětmi nebo mladé páry, tak i senioři. Destinace je pro nás Čechy výborně dostupná, ať už vyrazíte autobusem, autem či letecky. Vynechávat ze své dovolené nemusíte ani domácí mazlíčky. K moři do Chorvatska, kde nebývají extrémně vysoké teploty, se můžete vydat i se psem.

  Vnitrozemí Chorvatska nabízí podstatnou část turistických lákadel. Pokud dlouho nevydržíte na jednom místě, doporučujeme Chorvatsko pořádně procestovat. Na pobřeží se nachází mnoho architektonických památek v podobě opevněných osad, hradů, paláců i rybářských vesnic. Kromě malebných městeček a přístavů na Istrii, Kvarneru a v Dalmácii navštivte překrásné pevnosti a zámky středního Chorvatska.

  Nejvýznamnější památky naleznete v Pule, Zadaru, Dubrovníku nebo Splitu. Právě Split je místem, kde stojí celosvětově významná památka UNESCO, Diokleciánův palác. Pozadu nezůstává ani Dubrovník se svým historickým centrem. Dalšími památkami UNESCO jsou historické centrum města Trogir, katedrála Sv. Jakova v Šibeniku a ranně křesťanský komplex Eufroziovy baziliky v Poreči.

  Chorvatsko však nabízí mnohem víc. Národní park Plitvická jezera, známý především z filmů o Vinnetouovi, je jedinečnou souhrou přírodních scenérií, ze kterých se vám bude tajit dech. Poslední památkou zapsanou na seznam UNESCO jsou Starigradská pole, němá svědectví o historickém dělení půdy. Tamní vinice a olivové háje jsou překrásné.

  Základní informace

  Stát: Chorvatsko
  Hlavní město: Záhřeb
  Jazyk: chorvatština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, italština, čeština
  Mezinárodní předvolba: + 385
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Chorvatsko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Chorvatsku

  Skvělá dovolená v Chorvatsku se neobejde bez nejlepšího počasí. Panuje zde typické středomořské klima, které se vyznačuje mírnou zimou a dlouhým, teplým a suchým létem. Podzim bývá teplejší než jaro. Letní teploty jsou na ostrovech snesitelnější, a tak je dovolená v Chorvatsku ideální.

  Nejteplejším měsícem v Chorvatsku je červenec, kdy denní teploty stoupají k 30 °C a i teplota moře dosahuje svého maxima. Mezi nejslunnější oblasti patří okolí ostrova Hvar nebo oblast kolem Splitu. Pro poznávání historických památek a přírodních krás při zájezdu do Chorvatska jsou pak vhodné květnové a zářijové termíny, kdy panuje stále teplé počasí, ale není zde tolik turistů.

  leden

  9 °C

  únor

  9 °C

  březen

  12 °C

  duben

  16 °C

  květen

  21 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  28 °C

  září

  24 °C

  říjen

  18 °C

  listopad

  13 °C

  prosinec

  11 °C

  Dovolená v Chorvatsku dle dopravy

  Do Chorvatska se můžete dostat autem po nejoblíbenější trase přes Vídeň, Maribor a Záhřeb, časté jsou také zájezdy autobusem. Autem a stejně tak i autobusovou dopravou se do Chorvatska dostanete i za méně než 12 hodin, záleží však na vaší cílové destinaci.

  Chorvatsko je dobře obsluhováno i letecky. Standardně se létá do Záhřebu, Splitu, Puly a dalších šesti měst. Pohodlnou variantou je také autovlak, který vás do Chorvatska odveze i s autem, během cesty si tak odpočinete a potom budete moci vyrážet na výlety vlastním autem. Na dovolenou do Chorvatska nepotřebujete žádná speciální očkování a k přejetí hranic vám postačí pas či občanský průkaz. Dobrá dopravní dostupnost a infrastruktura jistě potěší každého řidiče.

  Informace o destinaci Chorvatsko

  Chorvatsko se rozprostírá od Alp na severozápadě po Panonskou nížinu na východě, na jihu je omýváno Jaderským mořem. Chorvatsko sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou, Černou Horou, mořskou hranicí s Itálií, Slovinskem a Černou Horou. Chorvatské pobřeží se táhne v délce 5790 km a jeho součástí je téměř 1200 ostrovů a ostrůvků. Hlavním městem Chorvatské republiky je Záhřeb, oficiálním jazykem je chorvatština, ale domluvíte se tu i anglicky nebo německy, někde dokonce i česky.

  Chorvatská kuchyně

  Chorvatská kuchyně nese patrné vlivy sousedních zemí. Zatímco typickou středomořskou kuchyni lze nalézt podél pobřeží, vnitrozemí se může pochlubit vlivy Rakouska, Maďarska a Orientu. Doménou chorvatské kuchyně jsou samozřejmě zejména mořské ryby. Nejčastěji se setkáte s mořským cejnem, sardinkami nebo mořským okounem upravenými na grilu s bylinkami a čerstvými bramborami. Typické jsou pro chorvatskou kuchyni také další mořské plody, například krabi, raci, mušle nebo ústřice.

  Ceny v Chorvatsku

  Chorvatsko má od od 1.1. 2023 za měnu euro. Běžně můžete platit i kartou. Počítejte s cenami přibližně o 30–50 % vyššími, než jaké máme u nás. Levně nakoupíte v supermarketech, za ovoce, zeleninu a ryby si však raději připlaťte a kupujte je na místních trzích, určitě nebudete litovat. Nejlevnější dovolená v Chorvatsku je mimo sezónu, kdy si také užijete pláže a ulice měst bez návalu turistů.

  Vízum do Chorvatska

  Občané České republiky nepotřebují při turistických cestách do Chorvatska vízum, pokud doba pobytu nepřekročí 90 dnů během období 6 měsíců. Od vstupu Chorvatska do EU platí pro občany z dalších států EU zásada volného pohybu osob. To znamená, že odpadla vízová povinnost i pro pobyt delší než 90 dnů.

  Při zamýšleném pobytu na území Chorvatska delším třech měsíců je třeba pouze ohlásit pobyt na policejní stanici, kde vydají potvrzení o přechodném pobytu.

  Jako cestovní doklad je kromě cestovního pasu možné použít i občanský průkaz. Více informací o vstupních formalitách do Chorvatska

  Zdravotní informace / očkování

  Do Chorvatska není povinné žádné speciální očkování.

  Další důležité informace o zdravotní péči v Chorvatsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +385

  • První pomoc: 194
  • Policie: 192
  • Hasiči: 193
  • Poskytování pomoci na silnicích: 1987
  • Záchranná a pátrací služba (na moři): 9155 (DAN), VHF kanály 16, 10, 74

  Státní svátky v Chorvatsku:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové
  • březen – duben – Velikonoce (pohyblivé)
  • květen – Svátek práce
   1. červen – Den protifašistického boje
   1. červen – Den Státnosti
   1. srpen – Den vítězství a díkůvzdání vlasti
   1. srpen – Nanebevzetí Panny Marie – Velika Gospa
   1. říjen – Den nezávislosti
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Vánoční svátek
   1. prosinec – Vánoční svátek