STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Thajsko - Bangkok

Obdivování buddhistických chrámů patří k Bangkoku stejně jako jízdy tradičním tuk-tukem. Tato metropole Thajska žije vlastním životem a turisty asi nikdy nepřestane překvapovat.

Budete zkoumat památky, rozlehlé parky či botanické zahrady? Vydáte se na nejvyšší budovu ve městě nebo se snad necháte unést nízkými cenami a propadnete nákupní mánii? V Bangkoku na vás bude nějaká zajímavá aktivita čekat snad na každém kroku.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Bangkoku

  Hlavní město Thajska leží na řece Chao Phraya asi 20 km od Thajského zálivu a přezdívá se mu město andělů. Bangkok je směsicí luxusních drahých domů, residencí, tržišť, rušné dopravy i krásných buddhistických chrámů, které ve vás navodí pocit klidu a pohody.

  Při návštěvě města rozhodně nevynechejte komplex královského paláce, kde se nachází královská kaple Wat Phra Kaeo nebo palác Vimanmek ve čtvrti Dusit, který je celý postaven z pozlaceného týkového dřeva. Míst, která lákají turisty je tu ale samozřejmě mnohem více. Město několika stovek chrámů i rušné dopravy, to je Bangkok.

  Počasí v Bangkoku

  V Bangkoku panují celoročně vysoké teploty, v průměru okolo 28 °C. Počasí je však ovlivňováno monzuny.

  Ideální měsíce pro dovolenou v Bangkoku jsou od listopadu do dubna, kdy nebývají extrémní vedra a i srážek je pouze pomálu.

  Dovolená Bangkok Thajsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Královský palác

  Královský palác, který nechal v roce 1784 postavit král Rama I., v jedné ze svých částí ukrývá nejposvátnější sochu v celém Thajsku – Smaragdového Buddhu. Kromě toho se tu nachází i královské mausoleum nebo významná knihovna.

  Hadí farma

  Na hadí farmě v Bangkoku chovají nerůznější druhy hadů. Těm jedovatým odebírají jed, aby z něj mohli vyrobit séra a léky. Farma je přístupná turistům, kteří si právě i to, jak je hadům odebírán jed, můžou prohlédnout.

  Plovoucí trh v Damnoen Saduak

  Typicky thajskou záležitostí jsou plovoucí trhy, ten nejznámější naleznete v Damnoen Saduak, kde se to na tamních kanálech jenom hemží malými loďkami. Nakoupit tu můžete ovoce, zeleninu, místní speciality i typické suvenýry spjaté s Thajskem.

  Řeka Kwai

  Při výletě podél řeky Kwai samozřejmě nesmíte vynechat proslulý most přes řeku, za vidění toho tu stojí ale mnohem víc. Například národní parky Say Yok a Erawan, chrámy, vodopády i železnice smrti vybudovaná za druhé světové války.

  Dovolená Bangkok Thajsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Další tipy kam na dovolenou do Thajska