STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Thajsko - Krabi

Letovisko Krabi patří k tomu nejlepšímu, co může Thajsko nabídnout. Příjemné městečko s malebnou promenádou u moře, které je obklopené nádhernými vápencovými vrchy zvanými mogoty, dotvářející působivou podívanou. Písečné pláže omývané průzračnou vodou jsou zárukou skvělé dovolené.

Romantici najdou soukromí u malých lagun, potápěči zase budou unešeni z pohledu na korálové útesy. Tuhle podívanou si můžou vychutnat jak zkušení potápěči, tak i začátečníci.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Krabi

  Krabi je místem, kde si svoji dovolenou užijí milovníci opalování, koupání i objevování krás podmořského světa. Své si tu ale najdou i aktivnější turisté, kteří mají v plánu zajímavé výlety. Mohou se vydat třeba přímo do deštného pralesa, kde si prohlédnou divokou přírodu i exotická zvířata.

  Oblíbené jsou také výlety na okolní ostrovy a šnorchlování u jejich břehů. A kdo chce v Krabi zažít trošku adrenalinu, měl by zkusit jízdu na mořském kajaku. Aktivit, kterými si můžete zpestřit svoji dovolenou v provincii Krabi, je opravdu nespočet a věřte, že žádná z nich vás nezklame.

  Počasí v letovisku Krabi

  Krabi se nachází v blízkosti rovníku, proto se tu celoročně můžete těšit na vysoké teploty. Od května do října tu panuje období dešťů. Od listopadu se pak teploty začínají zvyšovat.

  Nejteplejším měsícem je březen, kdy průměrné teploty dosahují 30 °C, ostatní měsíce jsou ale chladnější pouze o pár stupínků. Více než příjemná je také teplota moře, která také stoupá ke třicítce.

  Dovolená Krabi Thajsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Krabi

  Ve městě Krabi poznáte pravou thajskou atmosféru. Klasické tržnice, pouliční stánky s tradičními pokrmy lákají místní obyvatele i turisty. Zajímavostí je noční tržnice, kde můžete nakoupit ovoce, zeleniny, oblečení i suvenýry. A co byste rozhodně měli ochutnat? Nejlepší kokosovou zmrzlinu.

  Smaragdové jezírko

  Smaragdové jezírko si vysloužilo svůj název díky nádherně modro-zelené barvě. Procházka k tomuto místu je opravdu kouzelná, během cesty je navíc možné se v některých jezírkách vykoupat. Vyrazit ale můžete i k nedalekým termálním pramenům.

  Národní park Tha Pom

  Nedaleko města Krabi se naleznete národní park Tha Pom, který je klidným místem, kde si přijdou na své obdivovatelé nedotčené přírody. Naučná stezka vedoucí pralesem s jezírky, mokřinami a množstvím nejrůznějších rostlin i zvířat rozhodně stojí za návštěvu.

  Diamantová jeskyně

  Jeskyně, která se nazývá jako Diamantová zásluhou třpytících se stěn, nabízí fascinující podívanou. U vstupu do jeskyně nechybí ani obrovská socha Buddhy, jehož úkolem je chránit tu nádheru ukrývající se uvnitř Diamantové jeskyně.

  Dovolená Krabi Thajsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Další tipy kam na dovolenou do Thajska