STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Thajsko 2023/24

Dovolená v Thajsku vás ohromí úchvatnými plážemi, skvělou asijskou kuchyní, bohatou kulturou a okouzlujícími chrámy. Doporučujeme udělat si výlet tradiční lodí na skryté ostrůvky a dopřát si pravou thajskou masáž.

Zájezd do Thajska nabízí dostupnou exotiku rodinám i párům hledajícím romantiku a zážitky. Ideální doba na dovolenou je tu od listopadu do dubna. Se zájezdem do Thajska neváhejte, luxusní hotely s all inclusive službami už čekají.

Koho ale rušnější městské hotely příliš nelákají, může zvolit ubytování v resortech u pláže, kde je to ta pravá romantika. Pokud milujete dobrodružství, volte poznávací zájezd do Thajska a vydejte se objevovat prastaré památky skryté hluboko v džungli.

Skvělou dovolenou v Thajsku pořídíte za velmi přívětivé ceny. Sledujte akční nabídku last minute zájezdů do Thajska. Nabídka ubytování je tu opravdu široká, můžete vybírat ubytování se snídaní, polopenzí a v rámci first minute můžete sehnat za výhodné ceny i all inclusive dovolenou v Thajsku. Rezervujte si dovolenou snů včas.

  Pro koho je vhodná dovolená v Thajsku?

  Pro ty, kteří chtějí poznat exotiku

  Thajsko nabízí skvělou možnost poznat zcela odlišnou kulturu a životní styl oproti Evropě. Život v Thajsku je pohodový a klidný - skvělé místo pro odpočinek.

  Pro milovníky thajské kuchyně

  Thajská kuchyně je po celém světě vyhlášená a nikde jinde neochutnáte vynikající thajské speciality, jako právě v Thajsku. Gurmáni budou v sedmém nebi.

  Pro cestovatele a dobrodruhy

  Až si dosyta užijete pláže a moře, vydejte se do džungle prozkoumat dávné chrámy a svatyně. Ale pozor, džungle je zrádná, takže vždy s průvodcem.

  Nejoblíbenější lokality Thajska

  Odpočinkovou dovolenou nejlépe prožijete na malebných ostrovech v Jihočínském moři. K těm nejvyhledávanějším patří například Phuket, Koh Samui, Phi Phi, Koh Chang, Koh Samet a mnoho dalších. Oblíbenými destinacemi jsou ale také Pattaya, Krabi nebo Khao Lak.

  Bangkok, hlavní město Thajska, je jedním z nejvíce navštěvovaných měst na světě. Je plný historie, kultury a zábavy. Jednou z nejvýznamnějších památek v Bangkoku je Wat Arun, také známý jako Chrám úsvitu, kde můžete vidět nádherné sochy a architekturu. Wat Pho, neboli chrám ležícího Buddhy, je také "must-see" místo s největší sochou odpočívajícího Buddhy na světě.

  Khao San Road je dalším oblíbeným místem pro návštěvníky. Tato ulička v historické části Bangkoku je plná obchodů, trhů a klubů. Je ideálním místem pro nakupování suvenýrů.

  Krabi je oblast na jihu Thajska, kde se nachází mnoho krásných ostrovů. Tyto ostrovy nabízejí dlouhé písčité pláže, křišťálově čistou vodu a širokou škálu možností pro vodní sporty, především potápění k podmořskému životu.

  Phuket je ostrovní destinace na jihu Thajska, která je velmi oblíbená mezi turisty. Najdete tu Patong beach, nejznámější pláž na ostrově ideální pro opalování a koupání. Je také plná obchodů, restaurací a klubů, takže je to skvělé místo pro noční život.

  Zájezdy do Thajska

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Thajska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Thajska?

  Exotické království plné slunce, krásných pláží, buddhistických chrámů, výborného jídla a usměvavých lidí, to je Thajsko, asijská země ležící na Indočínském poloostrově.

  Thajsko, ráj gurmánů. Jídlo, jehož aroma pohlcuje ulice, očaruje jak vůní, tak vzhledem, na který si Thajci opravdu potrpí. Místo, kde budete jíst, ale nevybírejte podle počtu hvězdiček, dejte spíše na doporučení místních, nebo počet strávníků, kteří podnik navštěvují. V malém stánku na ulici se totiž často najíte mnohem levněji a chutněji než v přepychové hotelové restauraci.

  Kromě rozlehlých pláží a koupání v příjemně teplé vodě si dosytosti užijete třeba také nákupy. Ceny jsou tu velmi nízké, a to ať už za jídlo, elektroniku nebo módu.

  Aby byl váš relax opravdu dokonalý, dopřejte si tady tradiční thajské masáže, které jsou skvělým prostředkem k léčbě svalových potíží. Příjemně si při nich odpočine jak tělo, tak i mysl.

  I když může být lákavé strávit celou dovolenou pouze lenošením na pláži, doporučujeme si pobyt zpestřit také nějakým zajímavým výletem. Ve vnitrozemí můžete zažít trekking na slonech nebo výlet k řece Kwai, přes niž vede proslulý most. Za zastávku stojí i rozsáhlé ananasové plantáže v severních oblastech Thajska, kde ochutnáte čerstvě utržený ananas.

  Na pobřeží je nejvíce navštěvováno město Pattaya, kam míří turisté hledající zábavu a rušný noční život. Jižně od Bangkoku v Samut Prakanu zase můžete navštívit krokodýlí farmu se zhruba sto tisíci krokodýlů. Show, kterou předvádí cvičitelé s těmito zvířaty, stojí za vidění.

  To stejné platí také o buddhistických památkách a chrámech, jejichž prohlídku by si při cestování po Thajsku nikdo neměl nechat ujít. Vždyť překrásné chrámy tu najdete téměř všude.

  Nechejte se zlákat pořád tak trošku tajemnou a exotickou východní Asií. V oblíbených letoviscích i na malebných ostrovech zažijí snovou dovolenou aktivní páry hledající dobrodružství, skupiny mladých cestující za zábavou i rodiny preferující klid na písečných plážích.

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Počasí a podnebí v Thajsku

  Thajsko se nachází v tropickém podnebném pásu, proto zde během celého roku panují vysoké teploty (většinou okolo 30 °C) i výrazná vlhkost vzduchu. V průběhu roku se střídají období dešťů a období sucha.

  Hlavní sezóna je v Thajsku od listopadu do února, kdy tady teploty neklesají pod 30 °C a především na severu téměř neprší. Od února do června sice stále bývají vysoké teploty, už se ale postupně začínají vyskytovat bouřky signalizující příchod monzunu.

  Období dešťů v Thajsku začíná s příchodem monzunu v červnu a končí v listopadu. Od prosince do března jsou v Thajsku nižší teploty a panuje období sucha. Od března do června teploty postupně rostou a začíná přibývat srážek.

  Monzunové období pak trvá od června do listopadu. Ani v těchto měsících se ale své dovolené v exotice nemusíte vzdát. Neprší totiž nijak soustavně, ale objevují se spíše krátké intenzivní přeháňky, hlavně navečer a v noci. Denní teploty se pohybují kolem 30 °C a také teplota moře má příjemných 28 °C. Velkou výhodou je, že ceny za ubytování jsou v tuto dobu o poznání nižší.

  Informace o destinaci Thajsko

  Thajské království leží v části jihovýchodní Asie na poloostrovu Západní Indie. Rozprostírá se na rozloze 513 tisíc km2 a má zhruba 69 milionů obyvatel. Většina z nich žije v hlavním městě Bangkoku. Sousedy Thajska jsou Myanmar, Laos, Kambodža a Malajsie.

  Thajsko patří k častým turistickým cílům, je zemí s pohnutou historií, kde lze nalézt plno nádherných památek, krásnou přírodu a usměvavé lidi. Je ale také zemí monzunových dešťů a tropického podnebí, kde jsou ideální podmínky pro pěstování rýže, které Thajci přikládají i duchovní význam.

  Hlavním náboženstvím země je théraváda – nejstarší škola buddhismu, dále pak islám, hinduismus, animismus. Devadesát procent obyvatel jsou ovšem buddhisté. Úředním jazykem je thajština, ale domluvíte se tu také anglicky.

  Letecky se do Thajska dostanete za zhruba 12 hodin. Přímé lety z Evropy míří do hlavního města Bangkoku a na ostrov Phuket. Mezi jednotlivými částmi Thajsko se vyplatí cestovat lodí, výhodné jsou ale i mezistátní lety. Nejtypičtějšími thajskými dopravními prostředky jsou ale tuk-tuky, které v podstatě nahrazují taxíky. Jízda tímto originálním vozítkem je při návštěvě Thajska téměř povinností.

  Thajská kuchyně

  Thajská kuchyně je známá svou pestrostí, rozmanitostí a také pálivostí díky chili papričkám. V této výborné kuchyni samozřejmě dominuje rýže, oblíbené jsou také rýžové nudle, čerstvá zelenina, tropické ovoce, z masa pak převážně kuřecí, ryby nebo dary moře, různě se tu připravuje ale třeba také hmyz. Jednou z nejčastějších surovin je i rybí omáčka.

  Hlavní jídla se většinou skládají z masa, rozmanité zeleniny a přílohy. Jako dezert se nejčastěji podává sladká rýže s kokosovým mlékem, smažené banány nebo koblihy na špejli.

  Thajci si velmi potrpí nejen na chuť podávaného jídla, ale také na jeho servírování a celkový vzhled, pokrmy proto často vypadají jako malá umělecká díla. Svá specifika má také thajské stolování. Při jídle se používají většinou hůlky a lžíce, nebo vidlička. Nůž se nepoužívá, neboť jídlo je většinou již nakrájeno na malé kousky. Při vkládání jídla do úst se používá pouze pravá ruka, neboť levá ruka je určena k očistě.

  V Thajsku se nejčastěji pije ledový čaj, mnohé turisty tu překvapuje to, že zde mají i velmi dobré pivo, které je v tropickém počasí skvělým osvěžením.

  Ceny v Thajsku

  Ceny v Thajsku jsou velmi nízké, mimo velká města pořídíte zboží i za třetinovou cenu než v Česku. Ve velkých městech jako Bangkok nebo Pattaya samozřejmě narazíte na vyšší ceny, stále jsou však průměrně mnohem nižší než u nás. Příliš nespoléhejte na platby kartou, které přijímají často jen velké obchodní řetězce a větší restaurace, takže si buď předem směňte peníze, nebo si s sebou přivezte eura, kterými v Thajsku snad nikde nepohrdnou.

  Vízum do Thajska

  Do 30 dnů pobytu za účelem turistiky nepotřebují občané České republiky pro vstup do Thajska víza. Pro ostatní účely vstupu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

  Ke vstupu na území země je vyžadován cestovní pas platný minimálně šest měsíců po návštěvě Thajska. Vízum do Thajska

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup do Thajsko není povinné žádné speciální očkování.

  Mezi doporučená očkování patří:

  • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou

  Další informace o zdravotní péči v Thajsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • První pomoc: 2551133-6
  • Policie: 191
  • Centrum služby turistům (Tourist Service Centre): 1155

  Státní svátky v Thajsku:

   1. leden – Nový rok
  • březen – Makaha Bucha
   1. duben – 14. duben – Songkran (thajský nový rok)
  • květen – Svátek královské orby
  • květen/červen – Visakha Bucha
   1. srpen – Asalha Puja
   1. srpen – Khao Phansaa
   1. srpen – Narozeniny královny Sirikit
  • říjen – Ork Phansaa
   1. prosinec – Narozeniny krále Bhumibol Adulyadej

  Jaké lokality objevovat v Thajsku?