STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Thajsko - Khao Lak

Khao Lak ležící v provincii Phang Nga na západním pobřeží je právem řazena mezi nejkrásnější místa v Thajsku. Klidná oblast, která zatím nebývá v tak velké míře navštěvovaná turisty, nabízí kouzelné pláže, národní parky ukrývající panenskou přírodu i barevný podmořský svět.

Ubytování v krásných resortech, kde můžete využít all inclusive stravování, slibuje královskou dovolenou i pro ty nejnáročnější, pokud mezi ně patříte, Khao Lak vám můžeme jedině doporučit.

Perfektní dovolenou v Thajsku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, nabídka ubytování je tu opravdu široká, můžete vybírat ubytování se snídaní, polopenzí, na First Minute můžete sehnat za super ceny i all inclusive hotely.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Khao Lak

  Písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, kterými se pyšní oblast Khao Lak, nabízí skvělé podmínky k opalování i koupání, nechybí tu ale ani široká nabídka vodních sportů. Jedním z nejoblíbenějších je windsurfing.

  Ti, kteří dávají přednost spíše turistice v přírodě, nesmí vynechat návštěvu národní parků Lam Ru nebo Khao Sok. Túra opravdovým pralesem, kde můžete spatřit třeba slony nebo nosorožce je nezapomenutelným zážitkem. Takových na vás ale v Thajsku a speciálně v Khao Lak čeká spousta, tak si sem naplánujte svoji vysněnou dovolenou.

  Počasí v letovisku Khao Lak

  V Khao Lak si celoročně užijete vysoké teploty ideální ke koupání a opalování. Musíte však počítat s tím, že zde od června do října nastává období dešťů. Přeháňky, ale většinou přichází až večer a mají krátké trvání i v tuto dobu, kdy je tu méně turistů, si tak můžete užít krásnou dovolenou. Hlavní sezóna tu ale trvá od listopadu do února, kdy se průměrné teploty pohybují okolo 30 stupňů a i teplota vody se celoročně drží okolo třicítky.

  Dovolená Khao Lak Thajsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Sloní stanice Elephant Camp

  Chcete se projet na slonovi nebo se podívat, jak se takový obr koupe? Pak navštivte oblíbenou sloní stanici. Kromě přátelských slonů tam uvidíte třeba také hady nebo opice i zábavné show s těmito zvířaty. Výlet za slony bude bavit děti i dospělé.

  Souostroví Similanh

  Souostroví tvořené z devíti ostrůvků milují především vyznavači potápění a šnorchlování. Nádherné korálové útesy, hejna rybek a barevný podmořský svět činí z tohoto místa jednu z nejkrásnějších potápěčských lokalit na světě.

  Národní park Khao Sok

  Pokud vás láká nespoutaná příroda pravé džungle i adrenalinové dobrodružství, v národním parku Khao Sok najdete obojí. Uvidíte tu divoké slony i mnohé další druhy exotických zvířat a rostlin. Opravdovým zážitkem je potom sjíždění řeky na kánoích.

  Ostrov Jamese Bonda

  Ostrov Ko Tapu si svoji přezdívku vysloužil zásluhou toho, že se na něm točil jeden z filmů o agentovi 007. To ale není jediný důvod, proč místo navštívit. Neuvěřitelná příroda i dokonalé pláže patří k tomu nejlepšímu, co vám může Thajsko nabídnout.

  Dovolená Khao Lak Thajsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Další tipy kam na dovolenou do Thajska