STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Thajsko - Pattaya

Pattaya je perfektním místem pro všechny, kdo si přes den chtějí užívat slunce a moře na pláži a v noci poznávat rušný thajský život v barech a klubech.

V nejživějším letovisku celého Thajska se nebudete ani chvíli nudit a zažijete vše, co si od dovolené můžete přát. Odpočinek, zábava, sport, adrenalin, ale i krásná příroda a buddhistické chrámy.

Vybírejte ubytování se stravou, nebo zvolte variantu bez stravy, míst, kde se dobře a především i velmi levně najíte, je tu spoustu. Naplánujte si dovolenou v Thajsku!

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Pattaya

  Pattaya, to jsou bary a diskotéky, kde protančíte noci, i rozlehlé pláže, na kterých prolenošíte dovolenkové dny. Pro pořádnou dávku vzrušení tu můžete zkusit třeba bungee jumping nebo windsurfing. Pokud vás láká exotická fauna a flóra, vydejte se za slony a krokodýly do malých zoo a stanic.

  Pravou atmosféru Thajska zažijete při návštěvě buddhistických chrámů nebo výletu do nespoutané džungle. A co byste možná úplně nečekali, Pattaya je také místem pro nadšené golfisty, ti tu najdou až dvacet skvěle upravených hřišť.

  Počasí v letovisku Pattaya

  V oblasti se teploty celoročně pohybují velmi vysoko, v průměru okolo 28 °C. Počasí tu ale bývá ovlivněno monzunovými větry. Ideální měsíce pro dovolenou jsou zhruba od listopadu do dubna, kdy nepanují extrémní vedra a i srážek je pouze pomálu.

  Ani v období dešťů ale nemusíte Thajsko zatracovat, přeháňky jsou totiž většinou sice vydatné, ale krátké a brzy se po nich vyjasní.

  Dovolená Pattaya Thajsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Svatyně pravdy

  Ve městě Pattaya naleznete unikátní stavbu, která láká nespočet turistů. Zatím stále ještě nedokončená budova je celá vyřezávaná z teakového dřeva. Na stavbu nejsou použité žádné šrouby ani hřebíky, proto do sebe všechny části musí perfektně zapadat.

  Zahrada Nong Nooch

  Jednu z nejkrásnějších botanických zahrad v Asii naleznete ve městě Pattaya. Prohlédnout si tu můžete exotické rostliny, bonsaje, kaktusy i nádherné orchideje. Kromě toho tu zažijete i nejrůznější představení, například sloní show, thajské tance nebo bubnování.

  Mini Siam

  Chcete vidět všechny významné stavby a památky na jednom místě, pak navštivte Mini Siam. Najdete tu více než 100 miniaturních replik thajských skvostů, například Smaragdového Buddhu, ale také památky z celého světa. Prohlédnete si tu tak třeba i Eiffelovku nebo Sochu svobody.

  Sloní farma

  Co by to bylo za návštěvu Thajska bez výletu za slony? Jízda na slonovi uprostřed thajské džungle je zážitkem, na který nikdy nezapomenete. Kromě projížďky si také budete moci prohlédnout, co všechno se místní sloni zvládli naučit.

  Dovolená Pattaya Thajsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Další tipy kam na dovolenou do Thajska