STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Thajsko - ostrovy Phuket a Phi Phi

Phuket, nejbohatší a nejoblíbenější rekreační oblast v Thajsku, nabízí řadu možností sportovního i kulturního vyžití. V dnešní době je to luxusní lokalita s přepychovými hotely, nádhernými písečnými plážemi a turistickým servisem na vysoké úrovni.

Další oblíbený thajský ostrov Phi Phi zase láká na jedinečné scenérie, vysoké kopce porostlé tropickou zelení, strmé útesy, soutěsky a bílé pláže omývané vodami Indického oceánu. Tento ostrov je nedotčený civilizací, a proto si získal srdce mnohých turistů.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Phuket a Phi Phi

  Ačkoliv je každý z ostrovů odlišný, oba lákají náročné turisty, kteří si chtějí v Thajsku užít především krásné pláže nebo potápění v průzračné vodě. Oba ostrovy jsou od sebe vzdálené asi dvě hodiny cesty trajektem, proto není problém udělat si výlet a prozkoumat oba ostrovy.

  Čekají na vás památky a všudypřítomné buddhistické chrámy, obdivovat můžete i přírodní zajímavosti, s malými dětmi musíte navštívit některý ze zábavních parků. Dovolená na oblíbených thajských ostrovech má zkrátka vše, po čem jen můžete toužit.

  Počasí Phuket a Phi Phi

  Na thajských ostrovech panuje tropické počasí v podstatě po celý rok. Průměrné teploty se pohybují okolo 25 až 32 stupňů a ani v noci neklesají pod 20 °C, počítat tu ale musíte také s vysokou vlhkostí.

  Ideální podmínky pro dovolenou jsou především od listopadu do března, kdy je právě vlhkost nižší a srážky se téměř nevyskytují. Strach ale nemusíte mít ani z období dešťů, protože se většinou jedná pouze o krátké a vydatné přeháňky, po nichž se zase rychle vyjasní.

  Dovolená Phuket a Phi Phi Thajsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Zábavní park Phuket Fantasea

  V zábavním parku ležícím na pláži Kamala pravidelně probíhají cirkusová vystoupení, ve kterých nechybí exotická zvířata, například sloni. Představení samozřejmě doplňuje tradiční hudba i tanec, tady poznáte pravou atmosféru Thajska.

  Hanuman Zipline

  Milovníci adrenalinu by si měli udělat výlet do džungle na ostrově Phuket, kde najdou Hanuman Zipline. Na dobrodružné atrakci čekají vysuté plošiny, most, schodiště zipline dráhy a mnoho dalšího. Na takové zážitky z Thajska nikdy nezapomenete.

  Zátoka Ao Maya

  Zátoka Ao Maya bude známá všem milovníkům filmů s Leonardem di Capriem, právě tady se totiž natáčel slavný snímek Pláž. K pláži pravidelně míří lodě s turisty, kteří jsou zvědaví na zátoku, jež je jednou z nejkrásnějších filmových lokací vůbec.

  Ostrov Bamboo Island

  Bamboo je jedním z šesti malých ostrůvků patřících do souostroví Phi Phi. Z názvu je patrné, že se na něm nachází bambusové stromy, kromě toho ostrov ale obklopuje také bělostný písek. Nedaleko pobřeží se nachází korálové útesy, ke kterým se můžete potápět.

  Dovolená Phuket a Phi Phi Thajsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Další tipy kam na dovolenou do Thajska