STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Thajsko - Koh Samui

Souostroví Koh Samui čítá několik desítek ostrovů, nejčastějším cílem turistů je stejnojmenný ostrov Koh Samui. Na typických záběrech z tohoto tropického ráje nechybí kokosové palmy lemující rozlehlé písečné pláže.

Pláže v severní části pobřeží mají klidnější ráz, a proto je vyhledávají spíše rodiny s dětmi, pláže na východě jsou rušnější, míří sem skupiny mladších lidí, které si chtějí svoji dovolenou pořádně užít. Dovolená v Thajsku splní očekávání všech.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Koh Samui

  Dovolená plná koupání, opalování i různorodých aktivit, přesně to na vás čeká v Koh Samui. Dětem uděláte radost výletem do zoologické zahrady nebo akvaparku. Milovníci rušného nočního života zase neodolají návštěvě místních barů nebo diskoték. Pokud se vám zachce památek, vydejte se po stopách buddhismu a obdivujte velkolepé chrámy zdobené sochami.

  Jedním z důležitých aspektů dovolené je také jídlo, a to thajské opravdu stojí za to. Najdete tu spoustu restaurací i malých pouličních stánků, kde ochutnáte thajské delikatesy v té nejvyšší kvalitě.

  Počasí na Koh Samui

  Ostrov Koh Samui se rozkládá v tropické oblasti, střídají se zde suchá a deštivá období. Průměrná denní teplota se celoročně pohybuje okolo 30 °C, počítat tu ale musíte s vyšší vlhkostí.

  V období dešťů prší poměrně často, krátké přeháňky jsou však příjemné a krásně pročistí vzduch. Ideálními měsíci na návštěvu ostrova jsou leden až duben, kdy se vyskytuje nejméně srážek.

  Dovolená Koh Samui Thajsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Chrám velkého Buddhy

  Nejvýznamnější památkou ostrova Koh Samui je Wat Phra Yai, neboli Chrám velkého Buddhy. Jeho dominantou je dvanáctimetrová zlatá socha sedícího Buddhy. Tento symbol ostrova je viditelný z několika kilometrů a všimnete si jí, už když na ostrov přilétáte.

  Vodopády Na Muang a Hin Lad

  Obdivovatelé krásné přírody by neměli minout ani nádherné vodopády, které jsou vděčným objektem fotek z Thajska. U prvního vodopádu se navíc nachází i zábavní park s hady, opicemi nebo slony. Na slonovi se dokonce můžete projet přímo k vodopádu.

  Mořský národní park Ang Thong

  Rozsáhlý národní park tvořený 42 ostrůvky se pyšní především divokou džunglí, vodopády, jezery i bělostnými plážemi. Kromě toho tu můžete spatřit spoustu zajímavých druhů exotických zvířat i rostlin. Výlet do mořského národního parku patří k těm největším zážitkům.

  Tygří zoo Si Racha

  Na majestátní bengálské tygry se můžete zajet podívat do zoo Si Racha. Těšit se tu můžete také na zajímavá vystoupení, a to nejenom s tygry, ale také s krokodýly a dalšími zvířaty. Tygry si tu dokonce můžete i pohladit a mláďata pochovat v náručí.

  Dovolená Koh Samui Thajsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Thajsko
  Hlavní město: Bangkok
  Jazyk: thajština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 66
  Měna: THB
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Dovolená Thajsko

  Další tipy kam na dovolenou do Thajska