STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Turecko 2024

Populární dovolená v Turecku, to jsou luxusní all inclusive resorty, krásné pláže, úchvatné památky, atmosféra orientu a teplé moře.

Zájezdy do Turecka se mezi turisty těší velké oblibě pro své nádherné pláže lemované typickými slunečníky. Je to především jedinečná pestrá směsice kultur, chutí i vůní a tajuplných antických skvostů, které do Turecka přiklákají ročně tisícovky turistů.

Dovolená v Turecku nabízí nepřeberné množství aktivit, jak pro milovníky adrenalinu, které potěší potápění či rafting, tak pro rodiny s dětmi v rámci all inclusive dovolené.

Pohádkové Turecko se pyšní nepřekonatelnou atmosférou orientu, malebnou přírodou a slunnými luxusními letovisky. V nejširší nabídce od českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě najdete výhodné first minute zájezdy do Turecka, stejně jako pořídíte v rámci nabídky last minute zájezdů do Turecka ty skutečně nejlevnější zájezdy.

Neváhejte a rezervujte si váš termín dovolené včas. Vydejte se do Turecka na dovolenou i vy a objevte jeho krásy. Držíme vám místo na pláži!

  Pro koho je vhodná dovolená v Turecku?

  Pro rodiny s dětmi i nadšené sportovce

  Dovolená v Turecku je vhodná pro rodiny s malými dětmi, obdivovatele antických památek, milovníky nočního života, pro aktivní sportovce i gurmánské nadšence.

  Milovníky konceptu all inclusive dovolené

  Turecko disponuje nepřebernou nabídkou letovisek. Cítíte se dobře v luxusních hotelových resortech? Upřednostňujete malé rodinné hotely? Zájezdy do Turecka nabízí obojí.

  Obdivovatele kouzla orientu a památek

  Turecko se těší oblibě díky jedinečnému prolínaní kultur. Autentická atmosféra země vychází ze střetu kultur Evropy a Asie, které se zde krásně protkávají a mísí.

  Náš TIP na zájezdy do Turecka

  Nejlepší lokality Turecka

  V oblíbených tureckých letoviscích, jako je Alanya, Antalya, Bodrum či Belek, to doopravdy žije a nudit se tu nebudete. Na rozdíl od jiných destinací si navíc můžete vybrat, ke kterému moři se do Turecka vlastně vypravíte. Turecko nabízí nejen moře Černé, Marmarské a Egejské, ale také to Středozemní, kolem kterého se rozkládá slavná Turecká riviéra. Právě tady si užijete skvělý relax, zábavu ve vlnách a vodní sporty. Kouzelná je Modrá laguna, která se řadí mezi nejkrásnější pláže v Turecku.

  Zájezdy do Turecka

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Turecka

  Stahuji data

  Ultra all inclusive zájezdy do Turecka

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Turecka?

  Turecko, známé jako „most mezi východem a západem“ nabízí skvělou příležitost poznat dva naprosto rozdílné světy. Milujete krásné pláže, resorty a máte rádi památky? Zájezd do Turecka je nejlepší volbou! Po staletí se zde mísily vlivy kultury islámské, římské i ottónské, mezi význačné turecké památky se tak řadí orientální minarety i antické paláce.

  Najdete zde slavné Mauzoleum v Halikarnassu, jeden ze sedmi divů světa nebo známé starověké město Efes. Za půvabem řeckých amfiteátrů se vyplatí zamířit do Side, kouzlo Pohádek tisíce a jedné noci vám připomene proslulá Modrá Mešita či palác kurdského vládce – Isaak Pasa Sarray v samém srdci turecké pouště.

  Můžete zažít slavné turecké lázně zvané hammam. Vychutnáte si pohodový relax, ať už vyzkoušíte parní lázeň nebo bahenní koupel. Atmosféra pravého orientu na vás dýchne především v městských uličkách. Za návštěvu stojí především jedinečná ikona Turecka – Istanbul. Turecké mešity, slavný chrám Hagia Sofia či Palác Topkapi - Turecko vám nabídne jen ty nejlepší zážitky.

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Počasí v Turecku

  Počasí v Turecku je poměrně rozmanité a mění se podle toho, v jaké oblasti se právě nacházíte. Od hornatého vnitrozemí s velmi rozdílnými teplotami během zimy a léta až po oblíbenou Tureckou riviéru, kde si většina návštěvníků užívá moře od brzkého jara do podzimu.

  V případě, že vás láká pobyt v Turecku spojený s koupáním a odpočinkem na pláži, jsou nejlepšími měsíci k návštěvě květen až říjen. Oficiálně turistická sezóna v Turecku vrcholí během letních prázdnin, ale pokud si chcete užít klid a pohodu, je lepší se v této době destinaci vyhnout.

  leden

  15 °C

  únor

  16 °C

  březen

  18 °C

  duben

  21 °C

  květen

  26 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  35 °C

  srpen

  33 °C

  září

  31 °C

  říjen

  27 °C

  listopad

  22 °C

  prosinec

  17 °C

  Informace o destinaci Turecko

  Turecká republika se rozkládá na ploše více než 780 500 km², a to jak v Asii, tak i z menší části v Evropě. Oba kontinenty od sebe odděluje úžina Bospor. Hlavním městem země, která poskytuje domov více než osmdesáti milionům lidí, je Ankara, svůj nepopiratelný význam, má taktéž Istanbul, původně známý jako Konstantinopol. Současné Turecko leží na pobřeží čtyř moří, a to konkrétně Egejského, Středozemního, Marmarského a Černého.

  Turecko se sice řadí mezi přímořské státy, kde k návštěvě zve Egejská i Turecká riviéra, nicméně charakteristické je taktéž svým hornatým povrchem. Turisty tak láká třeba i k výstupu na vrchol Arrarat, nejvyšší horu Turecka, celoročně pokrytou sněhem. Za zmínku stojí i krásná příroda, o které svědčí celkem 35 národních parků. Ať už tedy návštěvníci touží po relaxu na pláži, sportu nebo výletech po památkách, Turecko jim má pokaždé co nabídnout.

  Turecká kuchyně

  Vynikající turecká kuchyně se podobně jako ta indická, mexická či čínská vyznačuje velkou pestrostí surovin, chutí i vůní. Většina původních receptur pochází ještě z dob Osmanské říše a hlavní roli v nich většinou hraje maso – kuřecí, hovězí či jehněčí. Přestože se turecké pokrmy od sebe podle jednotlivých regionů značně liší, jednu věc mají společnou – silně aromatické turecké koření. Nejvíce se používá především tymián, máta, paprika, a šalvěj. Stejně tak vaše chuťové buňky poškádlí oblíbený turecký pokrm zvaný börek, tedy listové těsto plněné sýrem a zeleninou. Mezi nejtypičtější jídla, která vám může tradiční turecká kuchyně nabídnout, patří bezesporu kebab připravovaný z telecího masa.

  K pití se hodí třeba ayran, lehce osolený jogurtový nápoj se špetkou pepře. Pokud vás lákají turecké dezerty, jako sladkou tečku nakonec si vychutnejte třeba baklavu.

  Ceny v Turecku

  V porovnání s jinými, jsou v této oblíbené destinaci náklady na život velmi nízké, a proto si v Turecku přijdou na své i ti, které láká levná dovolená. Zatímco kvalita služeb je srovnatelná se západem, ceny jsou zhruba o polovinu nižší. Také z toho důvodu by byla škoda nevyrazit do Turecka nakupovat. Podobně jako v ostatních arabských státech na vás čeká proslulé smlouvání, díky němuž dárky pohodlně pořídíte až o polovinu levněji.

  Vízum a očkování

  Občané České republiky mohou od roku 2005 cestovat do Turecka za turistickým účelem bez víza, ke vstupu postačí pouze platný cestovní pas. Návštěvníci by nicméně měli mít na paměti, že tento doklad totožnosti musí mít nově vystaven i jejich nezletilé děti, neboť pouhé zapsání v cestovním pase svých rodičů již nestačí. Více informací o vstupních formalitách pro cesty do Turecka.

  Zdravotní systém a očkování v Turecku

  V současné době můžete do Turecka cestovat bez povinného očkování. Další informace o zdravotní péči v Turecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +90

  • Policie: 155
  • První pomoc: 112
  • Hasiči: 110
  • Jandarma (četníci): 156
  • Plyn: 187
  • Voda: 185
  • Elektřina: 186

  Státní svátky v Turecku:

   1. leden - Nový rok
   1. duben - Den národní svrchovanosti a Den dětí
   1. květen - vzpomínka na zakladatele tureckého státu Atatürka a Den mládeže a sportu
   1. srpen - Den vítězství
   1. říjen - výročí vzniku republiky
   1. listopad - výročí Atatürkovy smrti