STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Kefalonie 2023/24

Kefalonie, perla Jónského moře. Tato řecká ostrovní destinace nabízí nekonečné možnosti pro všechny typy cestovatelů, ať už hledáte relaxaci na pláži nebo dobrodružství v přírodě.

Dovolená na Kefalonii je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout každodennímu shonu a užít si klidu a pohody. Ostrov je obklopen nádhernými plážemi a průzračným mořem, zaručující nezapomenutelné zážitky pro milovníky vodních sportů i odpočinku na nádherných plážích.

Zájezd na Kefalonii je ideální pro milovníky přírody. Ostrov nabízí malebné scenérií a nádherné výhledy, které si užijete při procházkách po horských stezkách a návštěvě chráněných oblastí. Ostrov je ideální kombinací relaxace, dobrodružství a poznávání. Ať už se chystáte na romantický víkend nebo rodinnou dovolenou, Kefalonie je bezesporu místem, které stojí za to navštívit.

Zvolte zájezd na Kefalonii all inclusive a dopřejte si skutečně komfortní bezstarostnou dovolenou. Zájezdy so Řecka na nádherný ostrov Kefalonie za nejpříznivější ceny hledejte v akčních nábídkách zájezdů Kefalonie first minute a Kefalonie last minute.

Vyberte si svoji dovolenou v nejširší nabídce českých a německých CK na jednom místě a rezervujte si svůj pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená na Kefalonii?

  Pro ty, kteří milují Řecko

  Řecko není jednou z nejpopulárnějších turistických destinací bezdůvodně. Řecký ostrov Kefalonie má navíc vlastní jedinečné kouzlo s přídechem exotiky.

  Pro ty, kteří chtějí relax

  Na Kefalonii je klid, protože ostrov nepatří mezi nejvytíženější řecká letoviska. Pokud si chcete v klidu odpočinout u moře, zvolte Kefalonii.

  Pro milovníky antiky

  Kefalonie je považována za dávnou Ithaku, domov mýtického Odyssea. Najdete zde nespočet pozůstatků antických měst a chrámů.

  Zájezdy Kefalonie

  Stahuji data

  Zájezdy Kefalonie s polopenzí

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Kefalonie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Kefalonii?

  Kefalonie nabízí mnoho turistických atrakcí, které lákají turisty z celého světa. Jednou z jejích hlavních předností je přírodní krása. Horská vesnice Fiskardo je obklopena borovicovými lesy a nabízí nádherný výhled na Jónské moře. Přírodní park Ainos je domovem mnoha zvířat a rostlin.

  Další předností Kefalonie jsou historické památky. Na ostrově se nachází mnoho antických ruin, jako například akropole v městečku Sami nebo pozůstatky města Kerkyra, které pochází z 3. století před naším letopočtem.

  Mnoho turistů si také užívá procházky po malebných vesnicích, jako například Assos, které jsou plné kamenických domů a tradičních kaváren.

  Kefalonie je také ideálním místem pro ty, kteří chtějí ochutnat místní kuchyni. Na ostrově najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční řecká jídla, jako například gyros, souvlaki a zeleninové saláty s olivovým olejem. Není divu, že řecká kuchyně je mezi turisty velmi oblíbená.

  Celkově řečeno, Kefalonie je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, přírodu a kulturní zážitky. Kefalonie je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů a nabízí mnoho turistických atrakcí, které stojí za to vidět.

  Dovolená na Kefalonii

  Tipy na výlety Kefalonie

  Jedním z nejpopulárnějších turistických míst na Kefalonii je jeskyně Melissani se sladkovodním jezerem. Návštěvníci si mohou pronajmout loďku a plout po jezeře, zatímco krásná modrá a zelená barva vody vytváří úchvatné odlesky na stěnách jeskyně.

  Dalším nezapomenutelným místem na Kefalonii je proslulá Myrtos Beach, jedna z nejkrásnějších pláží na světě. S bílým pískem a tyrkysovými vodami se tato pláž nachází na západním pobřeží ostrova a nabízí turistům ideální místo pro relaxaci a užití si slunce.

  Pokud máte zájem o historii, navštivte Argostoli, hlavní město Kefalonie. Zde se nachází řada muzeí, včetně Archeologického muzea a Muzea námořnictva, které představují historii a kulturu ostrova.

  Navštivte také klášter svatého Gerasima, zasazený v krásné krajině na kopci poblíž města Omala. Tento klášter, postavený na počátku 16. století, je považován za jedno z nejdůležitějších poutních míst na Kefalonii.

  Pokud hledáte místo, které nabízí kombinaci krásné přírody a historie, zkuste navštívit Drogarati Cave, neuvěřitelnou jeskyni, která byla objevena v roce 1950. Tato jeskyně vytvořená samotnou přírodou před více než 150 miliony lety vám nabídne úchvatný pohled na podzemní katedrály.

  Kefalonie_tipy na výlety

  Počasí a podnebí na Kefalonii

  Řecká Kefalonie má převážně středomořské podnebí, s mírnými zimami a suchými teplými léty. Průměrné teploty v létě se pohybují mezi 25-30 °C, zatímco v zimě klesají na průměrných 10-15 °C.

  Srážky jsou na ostrově omezené, největší množství padne na podzim a v zimě.

  Nejlepší období pro návštěvu ostrova za poznáním jsou měsíce květen a červen, kdy jsou teploty příjemné a turistický ruch ještě není na vrcholu. V červenci a srpnu bývá větší horko a více turistů, ale zároveň je také ideální počasí pro koupání a vodní sporty.

  Kefalonie_počasí a podnebí

  leden

  13 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  18 °C

  květen

  25 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  29 °C

  říjen

  24 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  15 °C

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg

  Informace o destinaci Kefalonie

  Kefalonie je ostrov v Jónském moři, patřící k Řecku. Je to největší ostrov v této oblasti, který je známý svou krásnou přírodou, plážemi, zálivy a horskými vesničkami. Kefalonie má mnoho turistických atrakcí a památek, jako jsou archeologické naleziště, kláštery, kostely a zámky. Ostrov má také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat prostřednictvím mnoha muzeí a galerií.

  Kefalonie je obklopena krásnými plážemi a zálivy, jako jsou Myrtos, Antisamos a Petani, které jsou mezi turisty velmi oblíbené. Ostrov nabízí také mnoho aktivit na moři, jako jsou potápění, plachtění a windsurfing.

  Hlavním městem Kefalonie je Argostoli, které se nachází na jihozápadním pobřeží. Je to oblast s mnoha restauracemi, bary a obchody, které nabízejí místní speciality a suvenýry. Dalšími významnými městy na ostrově jsou Lixouri, Sami a Fiskardo.

  Ostrov je také známý svou vinicí, která produkuje mnoho vynikajících vín. Kefalonie má také svou vlastní kuchyni, která se vyznačuje mnoha místními specialitami, jako jsou ryby, olivový olej, med, ovocné likéry a sýry.

  Kuchyně na Kefalonii

  Kefalonská kuchyně je charakteristická používáním čerstvých a sezónních surovin, jako jsou ryby, mořské plody, zelenina a ovoce. Mezi typická jídla kefalonské kuchyně patří například masový koláč kreatopita, toust s rajčaty a olivami riganada, bourdeto, rybí pokrm s paprikou a také pastitsada, což je dušené maso s těstovinami. Kefalonská kuchyně je oblíbená mezi turisty i mezi místními obyvateli a je spojena s bohatou historií a tradicemi tohoto ostrova.

  Ceny na Kefalonii

  Náklady na pobyt na Kefalonii mohou být poměrně vysoké vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky populární oblast. Nicméně ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně, typu ubytování, dopravě, stravování a dalších faktorech. Níže uvádím přibližné ceny některých produktů a služeb na Kefalonii.

  • Průměrná cena ubytování na jednu noc v hotelu: 50 - 150 EUR
  • Cena oběda v restauraci: 12 - 20 EUR
  • Cena večeře v restauraci: 20 - 35 EUR
  • Cena piva (0,5 l) v hospodě: 3 - 5 EUR
  • Cena kávy: 2 - 4 EUR
  • Cena benzínu (za litr): 1,6 - 1,8 EUR
  • Vstupné do archeologických památek: 6 - 12 EUR

  Vízum na Kefaloni

  Na Kefalonii není potřeba vízum pro pobyty do 90 dnů.

  Zdravotní systém a očkování Kefalonie

  Žádné zvláštní očkování nepotřebujete.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku

  • leden - Nový rok
  • leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
  • březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě Velký pátek a Velikonoční pondělí
  • květen - svátek pracujících
  • srpen – svátek Panny Marie
  • říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka Vánoce (25.–26. prosinec)