STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Mykonos 2023

Vaše dovolená na Mykonosu je tu! Nádherný ostrov v Egejském moři je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí spoustu zábavy, krásných pláží a kulturních zážitků. Pokud hledáte skvělou dovolenou v Řecku, Mykonos je pro vás ideální destinací.

Zájezd na Mykonos, to jsou především nádherné pláže. Paradise a Super Paradise, které jsou proslulé pro své párty, či Platis Gialos nebo Ornos, kde si můžete odpočinout a užít si slunce a moře se spoustou vodních aktivit. Na Mykonosu jsou starobylé památky, ruiny starověkých chrámů a hrobek. Nejznámější jsou větrné mlýny, které se nacházejí na kopci nad Chorou. Tyto mlýny byly postaveny už v 16. století a sloužily k mletí obilí. Ostrov toho ale nabízí mnohem víc, pokud se chcete přiučit něco z řecké historie, poznávací zájezd na Mykonos je skvělá volba.

Mykonos je ideálním výchozím bodem pro další výlety po Kykladských ostrovech. Pronajměte si loď a navštivte nedaleké ostrovy jako jsou Santorini, Naxos nebo Paros. Dovolenou na ostrově Mykonos můžete pořídit za velmi příznivé ceny, pokud pobyt nejdete v akčních nabídkách zájezdů na Mykonos first minute, nebo last minute.

Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu. Držíme vám místo na pláži.

  Pro koho je vhodná dovolená na Mykonosu?

  Pro každého, kdo miluje Řecko

  Řecko je nádherná země plná slunce, skvělých lidí a dobrého jídla. Každý z jeho ostrovů má vlastní kouzlo, atmosféru na Mykonosu si zamilujete.

  Pro ty, kteří chtějí dovolenou u moře

  Řecko patří mezi nejvyhledávanější letní destinace především pro své skvělé pláže a čisté moře. Na Mykonosu si navíc užijete atmosféru ostrova.

  Pro obdivovatele dávné antiky

  Mykonos má za sebou dlouhou a zajímavou historii a zdejší památky vyprávějí příběhy staré tisíce let. Objevte antické kouzlo Mykonosu.

  Nejoblíbenější místa Mykonosu

  Větrný mlýn na Mykonosu je ikona ostrova, která je otevřená pro návštěvníky a nabízí krásné výhledy na moře. Matogianni je hlavní nákupní a zábavní oblast, kde najdete spoustu butiků, restaurací a barů. Oblíbení je pláž Paradise, jedna z nejznámějších pláží na ostrově. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí si užít plážové party a vodní sporty. Little Venice je malebné místo na pobřeží, které nabízí úchvatné výhledy na západ slunce a malé bílé domy postaveny přímo u vody.

  Pláž Super Paradise je další vyhledávanou pláží na Mykonosu, která je ideální pro ty, kteří hledají plážové party a bujarý noční život. Pláž Agios Ioannis e nachází na jihozápadním pobřeží Mykonosu a nabízí klidnější a relaxační atmosféru než jiné pláže v okolí.

  Kostel Panagia Paraportiani je postavený z bílých vápencových kamenůa je považován za jednu z nejznámějších památek na Mykonosu. Ano Mera je tradiční řecké městečko se nachází na východě Mykonosu a nabízí klidnou a autentickou atmosféru, kde se můžete projít a ochutnat místní kuchyni.

  Zájezdy na Mykonos

  Stahuji data

  Zájezdy na Mykonos s polopenzí

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Mykonos

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Mykonos?

  Prozkoumejte Choru, hlavní město Mykonosu. Je malebné a plné úzkých uliček, bílých domů s modrými střechami a malebných kostelů. Navštivte tamní muzeum a archeologickou lokalitu na kopci nad městem. Relaxujte na plážích, Mykonos má mnoho nádherných pláží, jako jsou Paradise, Super Paradise, Ornos, Platis Gialos a další. Na těchto plážích si můžete užít slunce a moře, nebo se zapojit do některých vodních sportů, jako jsou windsurfing a kitesurfing. Vychutnejte si místní kuchyni, na Mykonosu najdete mnoho skvělých restaurací a tavern, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, jako jsou například moussaka, gyros, tzatziki a další.

  Prohlédněte si místní architekturu, Mykonos je známý svými bílými domky s modrými střechami a malebnými uličkami. Navštivte staré město a procházejte se po úzkých uličkách, kde uvidíte mnoho tradičních řeckých domů. Podívejte se na slavné větrné mlýny, nejoblíbenější památky Mykonosu, které se nacházejí na kopci nad městem Chora. Tyto mlýny byly postaveny na konci 16. století a sloužily k mletí obilí. Navštivte malebné vesničky na ostrově, jako je například Ano Mera, která nabízejí tradiční atmosféru a kulturní zážitky. Nezapomeňte zajít místní trhy, kde najdete řemeslné výrobky a místní speciality.

  Základní informace

  Stát: Mykonos
  Hlavní město: Mykonos (Chora)
  Jazyk: řečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: +30 2289
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 220 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy na Mykonos na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Mykonosu

  Mykonos má středomořské klima s mírnými zimami a suchými horkými léty. Léto (červen až září) na Mykonosu je teplé a suché, s vysokými teplotami okolo 30°C a minimálními srážkami. Noční teploty zůstávají příjemné a obvykle se pohybují kolem 20°C. Měsíce červenec a srpen jsou nejteplejší a nejrušnější v období letních prázdnin.

  Podzim (říjen a listopad) je mírnější než léto, s teplotami kolem 20°C. V říjnu jsou srážky vzácné, ale v listopadu se mohou vyskytnout deště a bouřky. Zima (prosinec až únor) je chladná a vlhká s minimálními teplotami kolem 10°C. Srážky jsou v této době časté, ale obvykle neintenzivní.

  Jaro (březen až květen) je na Mykonosu mírné, s teplotami kolem 15-20°C a občasnými srážkami. V květnu začíná turistická sezóna a teploty se zvyšují.

  Nejlepším obdobím pro návštěvu Mykonosu je od května do září, kdy je příjemné a slunečné počasí s minimálními srážkami. Pokud plánujete návštěvu v období mimo turistickou sezónu, mějte na paměti, že počasí může být chladnější a vlhčí.

  leden

  13 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  18 °C

  květen

  25 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  29 °C

  říjen

  24 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  15 °C

  Informace o destinaci Mykonos

  Mykonos je malý ostrov v Egejském moři, který patří k souostroví Kyklady v Řecku. Je to oblíbená turistická destinace díky svému krásnému pobřeží, bílým domkům s modrými střechami a rušnému nočnímu životu. Ostrov má rozlohu přibližně 85 km² a stálou populaci kolem 10 000 obyvatel. Hlavním městem ostrova je Chora, které se nachází na západním pobřeží a je známé svými úzkými uličkami, butiky, restauracemi a nočním životem. Dalšími populárními obcemi jsou například Ano Mera, která se nachází na východní straně ostrova, a Mykonos Town.

  Mykonos je také známý svými krásnými plážemi, z nichž mnohé jsou oblíbené mezi turisty. Patří mezi ně například pláže Paradise, Super Paradise, Ornos a Platis Gialos. Ostrov má také bohatou historii, která sahá až do antiky. V minulosti sloužil jako důležitý přístav a obchodní centrum, a dnes můžete vidět mnoho starobylých památek a památníků po celém ostrově, jako jsou ruiny starověkých chrámů a hrobek.

  Kuchyně na Mykonosu

  Na Mykonosu ochutnáte vynikající řeckou kuchyni. Kleftiko je jídlo, které se připravuje z jehněčího masa, je pomalu pečené v troubě a dochucené olivovým olejem, citronovou šťávou a bylinkami. Pověstné řecké Souvlaki jsou malé kousky kuřecího, vepřového nebo jehněčího masa napíchnuté na dřevěné špízy a grilované nad otevřeným ohněm. Ještě populárnější Gyros, to jsou plátky masa naskládané na sebe, grilované a servírované s domácím chlebem, zeleninou a tzatziki omáčkou.

  Fava je typická místní pochoutka z vařených fazolí, která je podávána jako pomazánka s olivovým olejem, cibulí a citronovou šťávou. Spanakopita je řecký zákusek plněný špenátem a feta sýrem, zabaleny do křehkého těsta a pečené v troubě. Na Mykonosu jsou oblíbené chobotnice, které jsou připravovány grilováním nebo vařením v octové marinádě. Nezbytná součást stravování je řecký salát s čerstvou zeleninou - rajčaty, okurky, paprikami a olivami smíchané s feta sýrem, oreganem a olivovým olejem. Baklava je sladký zákusek z křehkého těsta, plněného ořechy a přelitý medem nebo sirupem.

  Ceny na Mykonosu

  Ceny na Mykonosu jsou obecně vyšší než v jiných částech Řecka, zejména v období letních prázdnin, kdy je ostrov plný turistů.

  Ubytování: Ceny ubytování se v letní sezóně pohybují od 50 EUR za noc za jednoduché apartmány až po více než 1000 EUR za noc za luxusní hotely.

  Stravování: Ceny v restauracích se pohybují od 10 EUR za levné jídlo v fastfoodu až po 50 EUR za jídlo v luxusní restauraci. Ceny nápojů se pohybují od 2 EUR za vodu až po 15 EUR za koktejl.

  Doprava: Místní autobusová doprava je poměrně levná a ceny se pohybují od 1,80 EUR za jednu jízdu. Taxi služby jsou dražší a ceny se pohybují od 10 EUR za krátkou jízdu.

  Aktivity: Vstupné do turistických atrakcí, jako jsou muzea a archeologické lokality, se pohybují od 2 EUR do 12 EUR. Pronájem vodních sportů a vyhlídkových jízd na lodi jsou dražší a ceny se pohybují od 50 EUR. Nákupy: Nákupní možnosti jsou rozmanité, od tradičních řeckých suvenýrů po luxusní módní značky. Ceny se liší podle kvality a druhu produktů.

  Vízum do Řecka

  Občané ČR mohou od 1. 5.2004 pobývat na území Řecka bez zvláštního omezení. Ke vstupu do země jim stačí platný cestovní doklad nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou (vydaný po roce 2000). Vízum do Řecka.

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování při cestách do Řecka není povinné. Další informace o zdravotní péči v Řecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
   1. březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě
  • Velký pátek a Velikonoční pondělí
   1. květen - svátek pracujících
   1. srpen – svátek Panny Marie
   1. říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka
  • Vánoce (25.–26. prosinec)