STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Samos 2024

Řecký ostrov Samo se nachází v Egejském moři a je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Řecku. Samo, to je nezapomenutelná dovolená plná krásných pláží, historických památek a tradiční řecké kuchyně.

Pokud hledáte tu nejlepší dovolenou na Samosu, můžete vybírat z mnoha možností. Na ostrově jsou luxusní hotely s prvotřídními službami, ale také útulné apartmány a penziony pro ty, kteří chtějí soukromí. Můžete také absoltvovat poznávací zájezd na Samos, aby vám nic neuniklo a navštívili všechny důležité památky.

Zájezd na Samos nabízí spoustu aktivit pro všechny věkové kategorie, od vodních sportů až po procházky v přírodě. Nezapomeňte navštívit město Vathy, hlavní město Samosu s historickými památkami a tradiční řeckou atmosféru.

Pokud se rozhodnete pro last minute zájezd na Samos, nebudete litovat. Ostrov je krásný celý rok a ideální k relaxaci a odpočinku. Můžete si užít slunce a moře na některé z nejkrásnějších pláží v Řecku nebo navštívit například starověký chrám bohyně Héry.

Samos je ideální destinací pro ty, kteří hledají krásu, klid a tradiční řeckou atmosféru. Tak neváhejte a rezervujte si zájezd na Samos a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v srdci Egejského moře.

  Pro koho je vhodná dovolená na Samosu?

  Pro milovníky historie a kultury

  Samos má řadu archeologických památek, včetně slavného chrámu bohyně Héry a antického divadla.

  Pro příznivce plážového odpočinku

  Ostrov má mnoho krásných pláží, včetně Votsalakia a Tsamadou, s křišťálově čistou vodou a pískem.

  Pro turisty hledající přírodu a turistiku

  Samos má skvělé možnosti turistiky a pěších výletů v přírodních parcích a údolích.

  Zájezdy na Samos

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Zájezdy na Samos s polopenzí

  Stahuji data

  Samos all inclusive

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Samos?

  Samos je známý pro svou bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit mnoho archeologických nalezišť, jako je Heraion, chrám bohyně Héry, nebo Efpalinio Orygma, starověký podzemní akvadukt. Tato místa vás přenesou do minulosti a dají vám představu o životě v antickém Řecku.

  Samos ocení milovníci přírody. Můžete navštívit národní park Mount Kerkis, kde se nachází nejvyšší hora na ostrově s krásnými výhledy na okolní ostrovy a Egejské moře. Další zajímavou přírodní atrakcí jsou vodopády Potami, které se nacházejí na severu ostrova.

  Samos má také mnoho písečných pláží a krásného azurového moře. Když chcete relaxovat a užívat si slunce, můžete navštívit pláže jako Tsamadou nebo Kokkari. Tyto pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi, protože mají pozvolný vstup do vody.

  Kromě toho Samos nabízí také vynikající možnosti pro gastronomii. Můžete ochutnat tradiční řecké pokrmy jako jsou tzatziki, moussaka nebo gyros. Samos je také známý pro svá vína, zejména sladká vína jako je Samos Muscat.

  Samos_proc.webp

  Tipy na výlety Samos

  Pythagoreio je jedno z nejhezčích měst na ostrově a vynikajícím výchozím bodem pro návštěvu antických památek, včetně chrámu bohyně Héry a Efpalinova tunelu. Pythagorio nabízí také řadu restaurací a obchodů s místními produkty.

  Vathy je hlavní město Samosu a leží v krásném zálivu. Nabízí nádherný výhled na okolní hory. Vathy je plné života a má mnoho možností pro nakupování a stravování. Je zde také muzeum, které ukazuje historii ostrova.

  Kokkari je malé rybářské městečko s krásnou pláží a řadou restaurací a barů.

  Kokkari je populární destinací pro turisty, kteří hledají klidnou dovolenou.

  Potami vodopády jsou obklopeny krásnou přírodou a jsou ideálním místem pro procházku a odpočinek. Vodopády jsou přístupné po turistické stezce a jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst na Samosu.

  Pláž Tsamadou s křišťálově čistou vodou je ideálním místem pro koupání a slunění. Tsamadou je obklopena zelenými kopcemi a nabízí nádherný výhled na moře.

  Moni Vrondisi je klášterní komplex nacházející se na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Moni Vrondisi je bohatá na historii a má krásnou architekturu.

  Pláž Potokaki leží nedaleko Pythagoria a nabízí klidné a méně rušné prostředí než některé z ostatních pláží na ostrově. Potokaki má písečnou pláž a čistou vodu.

  Samos_tipy.webp

  Počasí a podnebí na Samosu

  Ostrov Samos je oblíbenou lokalitou pro dovolenou, protože zde panují příznivé teploty během celého roku. Roční průměrná teplota se dokonce pohybuje kolem 24 °C.

  Sezóna zde začíná velmi brzy, už v květnu teploty šplhají ke 30 °C, v létě zde bývá i mnohem větší horko. I moře je velmi teplé, během léta mívá běžně kolem 24 °C.

  Samos_počasí.webp

  leden

  13 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  18 °C

  květen

  25 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  29 °C

  říjen

  24 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  15 °C

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg