STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Chalkidiki 2023/24

Chalkidiki, také známý jako poloostrov Kassandra, Sithonia a Athos, jsou turistickým rájem na severu Řecka. Toto krásné letovisko se pyšní nejen krásnými plážemi a tyrkysovým mořem, ale také bohatou historií a kulturním dědictvím.

Dovolená na Chalkidiki nabízí návštěvníkům mnoho zážitků a aktivit. Pokud hledáte dovolenou plnou odpočinku a relaxace, můžete si vybrat z mnoha luxusních hotelů a letovisek, které nabízejí služby all inclusive. Pokud plánujete last minute dovolenou na Chalkidiki, ušetříte více peněz na ještě více zážitků v Řecku.

Pro ty, kteří chtějí poznat více z řecké historie a kultury, jsou k dispozici poznávací zájezdy na Chalkidiki, kde se můžete projít antickými památkami a navštívit muzea. Mezi nejzajímavější místa patří archeologická lokalita Olynthos, nebo klášter Agios Ioannis Prodromos.

Pro dobrodružné turisty jsou k dispozici mnohé vodní aktivity, jako například šnorchlování, potápění, plachtění a windsurfing. Nezapomeňte navštívit národní park Sithonia, kde můžete projít krásnými lesy a loukami a obdivovat místní flóru a faunu. Chalkidiki nabízí také vynikající řeckou kuchyni, s mnoha restauracemi a tavernami, kde si můžete vychutnat tradiční jídla a místní speciality. Dovolená na Chalkidiki pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

  Pro koho je vhodná dovolená na Chalkidiki?

  Pro milovníky pláží, slunce a moře

  Chalkidiki jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou odpočinkem na krásných plážích a vychutnávat si klidné prostředí Středozemního moře.

  Pro rodiny s dětmi, malými i velkými

  Chalkidiki nabízejí mnoho aktivit pro děti, jako jsou vodní sporty, výlety na lodi a písečné pláže, které jsou ideální pro hraní a stavění pískových hradů.

  Pro milovníky historie a kultury

  Na Chalkidiki se nachází historické a archeologické památky, kláštery a antická města, která přibližují bohatou historii řecké kultury.

  Zájezdy na Chalkidiki

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Chalkidiki

  Stahuji data

  Zájezdy na Chalkidiki s polopenzí

  Stahuji data

  Chalkidiki all inclusive

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Chalkidiki?

  Jedním z důvodů, proč byste měli jet na Chalkidiki, je krásná příroda a scenérie. Poloostrov je bohatý na zelené lesy, olivové háje a nádherné pláže s tyrkysovou vodou. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a harmonii s přírodou.

  Dalším důvodem, proč navštívit Chalkidiki, jsou historické a kulturní památky. Starověké ruiny, jako jsou Olympie, Filippos a Stageira, jsou důkazem bohaté historie této oblasti.

  Kromě toho zde najdete také mnoho malebných vesnic s tradičními domy, kde můžete ochutnat místní speciality.

  Chalkidiki také nabízí mnoho možností pro sportovní aktivity a adrenalinové zážitky. Můžete si zahrát golf, jízdu na koni, vodní sporty nebo si pronajmout kolo a projet se kolem nádherných scenérií.

  Chalkidiki_proc.webp

  Tipy na výlety Chalkidiki

  Chalkidiki je známá pro své krásné pláže, z nichž některé jsou nejlepší v Řecku. Mezi nejlepší patří pláže na poloostrově Kassandra, jako jsou Sani, Pefkochori, Hanioti a Afytos. Na Sithonii jsou nejlepší pláže Elia, Kalamitsi, Karidi a Lagomandra.

  Klášter Monastiri se nachází v oblasti Nea Fokea na poloostrově Kassandra. Je to nádherný klášter postavený na útesu nad mořem a nabízí úchvatný výhled na moře. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít historii a nádhernou přírodu.

  Vodopády Varvara se nacházejí v blízkosti vesnice Varvara na poloostrově Sithonia.

  Tento skrytý klenot je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a krásné přírodní scenérie. Vodopády jsou umístěny v těsné blízkosti lesa a jsou přístupné po krátké procházce.

  Toroni je klidné městečko na poloostrově Sithonia. Nabízí krásné pláže a skvělé restaurace s vynikajícími mořskými plody. Pro ty, kteří chtějí zažít klidnou dovolenou, je Toroni ideální volbou.

  Posvátná hora Athos je svatyně pro pravoslavné křesťany a nachází se na nejvýchodnějším konci poloostrova Sithonia. Je to úžasné místo pro ty, kteří chtějí zažít duchovní atmosféru a krásnou přírodu.

  Chalkidiky_tipy.webp

  Počasí a podnebí na Chalkidiki

  Řecké Chalkidiki je oblíbenou a vyhledávnou lokalitou pro dovolenou, protože zde panují příznivé teploty během celého roku. Roční průměrná teplota se dokonce pohybuje kolem 24 °C.

  Sezóna zde začíná velmi brzy, už v květnu teploty šplhají ke 30 °C, v létě zde bývá i mnohem větší horko. I moře je velmi teplé, během léta mívá běžně kolem 24 °C.

  Chalkidiki_pocasi.webp

  leden

  13 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  18 °C

  květen

  25 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  29 °C

  říjen

  24 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  15 °C

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg