STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Španělsko 2024

Užijte si dovolenou ve Španělsku, zemi vína, oliv, tance a slunce. Těšit se můžete na dlouhé písčité pláže, historické památky i nádhernou přírodu, a to ať už zvolíte jako svůj cíl některé z letovisek na pevnině, například Costa Brava a Costa del Sol, nebo zamíříte na Kanárské či Baleárské ostrovy.

Zájezd do Španělska můžete pojmout jako průzkum ostrovů. Na Mallorce se můžete nechat okouzlit romantickými skalnatými zátokami a na Menorce panenskou přírodou. Ibiza zase potěší milovníky nočního života, kteří v místních barech a na diskotékách protančí celou noc. Navštivte exotické Kanárské Kanárské či Baleárské ostrovy a dopřejte si dovolenou ve Španělsku all inclusive.

Láká vás kultura a historie? Pak si nenechte ujít poznávací zájezd do Španělska, abyste se dozvěděli co nejvíce informací o této nádherné zemi a jejich spletitých a divokých dějinách.

Na své dovolené ve Španělsku zapomenete na všechny starosti nebo povinnosti, vychutnáte si skvělou kuchyni, odpolední siestu i vstřícnost místních lidí. Málokde na světě vypadají lidé tak bezstarostně, než právě ve Španělsku. Vybírejte z naší široké nabídky zájezdů českých a německých CK.

  Pro koho je vhodná dovolená ve Španělsku?

  Pro temperamentní turisty

  Španělsko, to jsou veselí a akční lidé, kteří oplývají nezaměnitelným šarmem a temperamentem. Pokud jste stejně laděni, padnete si se Španěly do noty.

  Pro ty, co mají rádi teplo

  Ve Španělsku je teplo. V létě teploty běžně dosahují 40°C, v zimě se pohybují kolem 15°C. Vyznavači tepla budou na španělských plážích v živlu.

  Pro milovníky dobrého jídla

  Španělská kuchyně je vyhlášená a liší se v každém regionu a na ostrovech. Ať už ve Španělsku zamíříte kamkoli, objevíte nové lokální pokrmy a chutě.

  Nejlepší lokality Španělska

  Španělsko se pyšní 45 památkami zapsanými na seznam Kulturního dědictví UNESCO, a proto není divu, že sem mnoho turistů míří na poznávací zájezdy. Ze španělských měst určitě stojí za návštěvu metropole Madrid se svým palácem Escorial, dále Barcelona plná staveb Antonía Gaudího nebo Navarra, kde se nachází svatojakubská cesta.

  V Galicii navštivte historické centrum Santiaga de Compostela, v Kastilii pak město Segovia, kde stojí staré město a akvadukt. Vaši pozornost si zaslouží i Toledo a Cuenca nebo Valencie, kde hledejte kromě jiného hedvábnickou burzu. Pokud zvolíte dovolenou na pobřeží, nesmějí ve vašem programu chybět Córdoba a Sevilla v Andalusii. Tohle je jen zlomek výčtu všech historických památek, které lze ve Španělsku navštívit.

  Za povšimnutí stojí i národní parky zapsané na seznamu UNESCO. Na ostrově Tenerife hledejte překrásný národní park Teide. Další park se nachází na ostrově La Gomera, který je součástí Kanárských ostrovů. Třetí z nich objevíte v Andalusii na jihu Španělska. Jmenuje se Doñana a jeho doménou jsou laguny.

  Nejoblíbenější zájezdy do Španělska

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Španělska

  Stahuji data

  Zájezdy do Španělska pro rodiny s dětmi

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy do Španělska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Španělska?

  Španělsko je destinací, kde si odpočinete, objevíte nádherná místa, u toho si pochutnáte na španělských specialitách a mořských plodech. Degustovat můžete také kvalitní vína, ze kterých, jako by bylo sálalo španělské slunce.

  Pokud vsadíte na naši Španělsko last minute nabídku, užijete si ve Španělsku levnou dovolenou, na kterou nezapomenete. Španělsko, které je členem Evropské unie i Schenghenského prostoru, je považováno za bezpečnou zemi, kam můžete vyrazit bez jakéhokoliv speciálního očkování.

  Do Španělska se lze dostat autobusem, autem nebo vlakem, mnohem rychlejší a pohodlnější je však cestování letadlem. V cílové destinaci můžete být letecky už za 3 hodiny. Nejčastěji se létá do Barcelony a Madridu, dohromady je ale ve Španělsku asi 50 letišť. Cestovatelé velmi často volí kombinaci letadla a následného vypůjčení auta, aby si mohli zemi projet po vlastní ose.

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí ve Španělsku

  Počasí ve Španělsku je velmi různorodé a záleží, kterou část Španělska si pro svoji dovolenou zvolíte. Na pevninské části je hlavní letní sezóna od června do září, kdy maximální denní teploty mohou dosahovat až 30 °C. Teplota moře je příjemná po celou letní sezónu, šplhá se až na 25 °C, v září už ale zase klesá k dvaadvaceti.

  V případě, že nechcete celou dovolenou pouze prolenošit na pláži, ale plánujete navštívit kulturně či historicky zajímavá místa, nebo poznávat přírodní krásy, doporučujeme zvolit termín dovolené koncem září či začátkem října, kdy se denní maxima pohybují nad 21 °C a teplota moře je stále ještě vhodná ke koupání.

  leden

  14 °C

  únor

  14 °C

  březen

  17 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  30 °C

  září

  27 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  18 °C

  prosinec

  15 °C

  Informace o destinaci Španělsko

  Španělsko leží na Pyrenejském poloostrově a zabírá jeho značnou část. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie. Španělsko je rozděleno na 17 autonomních oblastí, na severu Afriky k němu patří ještě Ceuta a Melilla.

  Španělsko je parlamentní monarchií, členem EU, NATO a dalších organizací. Měnou je od roku 2002 euro. Úředním jazykem je španělština, další oficiálně uznávané jazyky jsou katalánština, galicijština, baskičtina a valencijština. Počet obyvatel je 46 milionů, jejich hlavou je od roku 2014 Felipe VI. z rodu Bourbonů. Španělsko je katolickým státem, téměř 80 % Španělů jsou katolíci.

  Hlavní město Madrid leží ve středu země a obývá ho přes 3 miliony obyvatel. Město se vyznačuje širokými třídami se zelení, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renesančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů.

  Španělská kuchyně

  Španělská kuchyně je velmi rozmanitá a také ostrá, stejně jako žhavé španělské slunce. Vzhledem ke geografickým podmínkám je hojně zastoupena především mořská kuchyně s velkým podílem zeleniny.

  Každý region má svá specifika, vyhlášené speciality a kulinářská tajemství. Charakteristické ingredience jsou především kvalitní, za studena lisované olivové oleje, česnek, rajčata, brambory, rýže a také proslulé španělské víno, z koření pak například šafrán a samozřejmě pálivá chilli paprika.

  Mezi typické španělské speciality patří jistě paella - pikantní směs různých druhů zeleniny, často s kousky drůbežího masa nebo ryb, studená zeleninová polévka gazpacho nebo španělské národní jídlo tortilla - placka z vajec, brambor a cibule.

  Ceny ve Španělsku

  Ve Španělsku se platí eurem, ceny se tu pohybují přibližně na stejné úrovni jako v České republice. Svoji dovolenou si tak bez obav užijete i včetně návštěvy restaurací, trhů a nákupních center. Jako ideální variantu doporučujeme dovézt si do Španělska již vyměněná eura, nebo peníze měnit v bance, protože ve směnárnách většinou bývají nevýhodné kurzy.

  Vízum

  Do Španělska je možné vycestovat s platným pasem nebo občanským průkazem. Od 1. 5. 2006 platí možnost volného pohybu osob na území Španělska do 90 dnů, při delším pobytu je povinností registrovat se na cizinecké policii.

  Více informací o vstupních formalitách do Španělska

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby)
  • Občanská garda (Guardia Civil): 062
  • Národní policie (Policía Nacional): 091
  • Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
   1. květen - Svátek práce
   1. srpen - Nanebevzetí panny Marie
   1. říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
   1. listopad - Všech svatých
   1. prosinec - Den ústavy
   1. prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. prosinec - Narození Krista